Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

​Kürşat Zengin kimdir? Aslen nereli biyografisi

Kürşat-Zengin-kimdir
0 1.727

Kalp Yolu şarkısını söyleyen Kürşat Zengin kimdir? Başarılı şarkıcı Kürşat Zengin aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır? İşte müzik piyasasının yeni isimi olan Zengin’in biyografisi ve hayatı

KÜRŞAT ZENGİN KİMDİR?

1 Haziran 1988 senesinde dünyaya gelen ​Kürşat Zengin aslen Malatyalıdır. Belçika’nın Gent şehrinde doğum büyüyen Zengin üç çocuklu bir ailenin evladıdır.

Müzik eğitimine ilk olarak klasik gitar ile başlayan Kürşat Zengin Belçika’da kurduğu müzik grubu ile büyük çıkış yakalamış ve kendisini geliştirmiştir. Özellikle üç dile şarkı söyleme yeteneği bulunan Zengin saksafon, gitar, piano ve ney enstrumanlarını başarılı bir şekilde çalmaktadır.

Kürşat-Zengin-kimdir-biyografisi-ve-memleketi
Kürşat-Zengin-kimdir-biyografisi-ve-memleketi

Beste yeteneğini geliştiren Kürşat Zengin etkinliklerin aranan ismi olmuş ve Türkiye’de her sene düzenlenen Malatya Kayısı Festivali’nde şarkı söylemiştir. 2012 senesinde Zülfü Livaneli, Kenan Işık ve Seyyal Taner gibi isimlerin juri üyeliği yaptığı Gümüs At organizasyonunun düzenlediği ödül töreninde “Avrupa En İyi Genç Yetenek” ödülünü alarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

12 Temmuz 2016 tarihinde DMC etiketiyle söz ve bestesi kendine ait olan “Kalp Yolu” şarkısı ile sevenlerinin karşısına çıkmış ve milyonlarca kişi tarafından dinlenmiştir.