Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Abdullah Arslan (Rapçi Haylaz) Kimdir?

0 1.194

Rapçi Haylaz, yani Abdullah Arslan 17 Mart 1993 tarihinde Yozgat’ta hayata gözlerini açmıştır. Küçük yaştayken ailesi ile birlikte Bursa’ya taşınmışlardır. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Bursa’da tamamlamıştır. Ancak bazı sebeplerden dolayı öğrenimini devam ettirememiştir.

Eğitim öğretim hayatı bittikten sonra müzik sektörüne geçiş yapan Abdullah Arslan, 2006 yılından beri Rap müzikle dinlemekte ve Rap müzik ile uğraşmaktadır. 2008 yılından itibaren de kendi imkanları ile rap müzik yapmaya başlamıştır. Sansar Salvo, Dj Akman gibi ünlü rap müzik şarkıcılarını dinlemiştir ve onlardan ilham almıştır. Onları dinleyerek müzik sektöründe kendi şarkılarını yapmaya başlamıştır.

Sosyal medya hesaplarından paylaştığı şarkıları çok sayıda dinleyiciye ulaşmıştır. Kendi hayran kitlesini oluşturmuştur. Şarkıları milyonlarca insan tarafından dinlenmiştir. 2009 senesinde ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Ülke çapında çok sayıda şehirde konser vermiş, partilerde şarkılarını seslendirmiştir. 200 adetten fazla eseri olan Rapçi Haylaz, bu eserlerini İllegal Recordings’te hazırlamakta ve bir çok MC’ye imkan sağlamaktadır.

Rapçi Haylaz Nerede Oturmaktadır.

Şu anda Bursa’nın Osmangazi ilçesinde Emek’te oturmaktadır. Askerlik nedeniyle çalışmalarına kısa bir süre ara vermiş olsa da şu an çalışmalarına devam etmektedir.

2015 senesinde yayınladığı Düşün adlı klibiyle rap müzik çevresinde beğeni elde etmiştir. Rapçi Haylaz’ın son klip çektiği şarkısı ise Mücevher’dir.