Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Açelya Topaloğlu Kimdir?

Meryem Dizisi Derin Berker (Açelya Topaloğlu)
0 758

2017 yılında Kanal D de yayınlanmaya başlayan Meryem dizisinde Derin Berker karakterine hayat veren Açelya Topaloğlu, 19 Kasım 1986 tarihinde İzmir Karşıyaka’ da dünya ya gözlerini açmıştır. 2008 yılında başladığı oyunculuk kariyerinde pek çok dizi ve filmde rol aldı. 22 yaşında ilk dizisi olan Aşk Yakar adlı dizide Belda karakterini canlandırdı. En çok ilgi çektiği dizi olan Arka Sokaklarda ise 2010 yılında Ahu Gözcü karakteriyle rol almıştır. Genç ve başarılı oyuncu sadece dizilerde değil pek çok markanın reklamlarında da oynamıştır.

Açelya Topaloğlu Hangi Okullardan Mezun Olmuştur?

Karşıyaka’ da dünya ya gelen güzel oyuncu Açelya Topaloğlu, verdiği bir röportajda küçüklüğünde dans eğitimi aldığını söylemiştir. Topaloğlu, Tan Sağtürk Dans Okulu

Modern Dans bölümünde dans eğitimi almıştır. Kısa sürede Anadolu Ateşi Dans Grubunda yerini almıştır. Üniversite çağına yaklaştıkça tiyatroya daha çok ağırlık veren Topaloğlu, 2008 – 2009 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi – Actor Studio’ da müzikal eğitimi aldı.2009 yılında yine Müjdat Gezen Sanat Merkezinde bulunan Konservatuar Tiyatro Bölümü’ nü kazandı. Genç oyuncu, 2013 yılında başarı bir şekilde üniversiteden mezun oldu.

Açelya Topaloğlu’nun Rol Aldığı Projeler Nelerdir?

Güzel oyuncu Açelya Topaloğlu, ilk dizi deneyimini 2008 yılında yayınlanan Aşk Yakar adlı dizide Belda karakterini canlandırarak yaşamıştır. Daha sonra Kanal D’ nin vazgeçilmez dizisi olmayı başaran, 2010 yılında yayınlanan ve başrollerinde Şevket Çoruh, Özgür Ozan gibi sevilen oyuncuların oynadığı Arka Sokaklar dizisinde Ahu Gözcü adlı karakteri canlandırmıştır. Başarılı oyuncu, 2011 yılında yayınlanan Gece Sularında İstanbul isimli dizide Nihan adlı karakteri canlandırmıştır. Topaloğlu, 2012 yılında ise Eve Düşen Yıldırım adlı dizide Sevda adlı karakteri canlandırmıştır. Oynadığı dizilerle tecrübe kazanan Açelya Topaloğlu, ilk sinema filmi olan Arkadaşlar Arasında adlı yapımda oynamıştır. Ayrıca güzel oyuncu, Ben Seni Seviyorum adlı sinema filminde de rol almıştır. 2014 – 2015 yılında yayınlanan Kaçak Gelinler adlı dizide Almilla Peker adlı karakteri canlandırmıştır. Yine 2014 yılında  Volkan Severcan Tiyatrosu’nda yayınlanan Sersefil Müzikali adlı tiyatro projesinde yer almıştır. 2015 yılında yayınlanan İnadına Aşk adlı dizide Defne Barutçu adlı karaktere hayat vermiştir. Güzel ve başarılı oyuncu dizideki hareketleriyle çok beğenilmiş ve ününü ikiye katlamıştır. 31 yaşındaki güzel Meryem adlı yeni dizide rol almaktadır. Topaloğlu, dizide Derin Berker karakterini canlandırmaktadır.

Meryem Adlı Dizide Açelya Topaloğlu’nun Canlandırdığı Derin Berker Karakteri Kimdir?

Dizide Derin Berker, Savaş’ın çocukluk arkadaşıdır. Derin Berker, Savaşa yıllardır aşık Ama onu kaybetmemek için bunu saklıyor. Aşkı için her şeyi yapabilecek kadar gözü kara bir insan.

Açelya Topaloğlu’nun Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Güzel ve başarılı oyuncu Açelya Topaloğlu’nun boyu 1,68 m olmakla birlikte kilosu da 54 tür.

Açelya Topaloğlu’nun Saç ve Göz Rengi Nedir?

Şuan Meryem adlı dizide oynayan çekici oyuncunun gözü kahverengi, saçı ise kumraldır.

Açelya Topaloğlu’nun Burcu Nedir?

19 Kasım 1986 da dünyaya gelen Topaloğlu Akrep burcudur.

Açelya Topaloğlu’nun Yaşı Kaçtır?

Meryem dizisinin başarılı oyuncusu şuan 31 yaşındadır.

Meryem dizisi Derin Berker (Açelya Topaloğlu) Fotoğrafları

Meryem dizisi diğer oyuncuların biyografileri için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.