Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Akilah Azra Kohen Kimdir?

Akilah Azra Kohen kimdir?
0 8.420

Aeden Bir Dünya Hikayesi yazarı Akilah Azra Kohen kimdir? Kitaplarıyla herkesi etkilemeyi başaran başarılı yazar Akilah Azra Kohen aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte Kohen’in biyografisi ve hayatı.

Bu yıl internet dizisine uyarlanan ve başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür gibi önemli oyuncuların oynadığı Fi kitabının yazarı olan Akilah Azra Kohen 1979 yılında dünyaya geldi. Fi, Çi, Pi gibi bir dönem ülkede büyük yankı uyaran ve en son dizi haline getirilen kitapların yazarı olan Akilah Azra Kohen İzmir’de doğmuştur.

Akilah Azra Kohen’in Eğitim Hayatı Nasıldır ?

Yazar ve psikolog ünvanına sahip olan Akilah Azra Kohen, aynı zamanda nöro-psikolojik doktora yapan yayıncılık fenomeni bir kadındır. Eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümünü bitirdikten sonra Kanada Ottowa Üniversitesi’nde devam ederek Üçüncü Dünya Ülkelerine Yardım Ekonomisi bölümünü bitirdi. Daha sonra eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi’nde devam eden güzel yazar, Klinik Psikoloji Master Programını başarı ile bitirdi. Günümüzde ise Liverpool Üniversitesi’nde Davranış Bilimleri alanında uzmanlık yaptığı bilinmektedir.

Son dönemin en sevilen yazarlarından ve kendini geliştirmek konusunda sınır tanımayan Akillah Azra Kohen, İstanbul Üniversitesi’nde Radyo Televizyon ve Radyo bölümünde eğitimine devam ederken bir yandan yönetmen olan Halit Refiğ’in yanında asistan olarak görev yapmıştır. Akillah Azra Kohen’in iyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilmesi onun ne kadar gelişime açık biri olduğunu gösterir niteliktedir.

Akilah Azra Kohen
Akilah Azra Kohen Kimdir?

Akilah Azra Kohen’in Gerçek İsmi Nedir?

Fi, Çi, Pi gibi kitapların yazarı olan Akilah Azra Kohen, kitaplarında bu ismini kullanmıştır. Ama asıl ismi Azra Sarızeybek olan güzel yazar, Akilah ismini kitaplarında mahlası olarak kullanmaktadır. Kohen soyadını da 2001 yılında evlendiği eşi Sadok Kohen’den evliliği sonrasında almış ve kullanmaya başlamıştır. Bir röpörtajında kendisine neden “Akillah” takma adını kullandığı sorulmuştur. Bu soruya “ Akillah, eşimle benim sevdiğim bir isimdi ve kızımız olsaydı ismibi Akillah koyacaktık” demiştir. Aynı zamanda bu ismin Arapça mistik bir tınısının ve muğlak havasının olmasından ötürü kullandığını belirtmiştir.

Akilah Azra Kohen’in Yazmış Olduğu Kitaplar

Akilah mahlasını kullanan başarılı yazarın 2013 senesinde yazdığı Fi kitabı, Goa Basım Yayın tarafından mahlası kullanılarak basıldı. Kitabın başarıyı yakalamasından sonra ikinci ve daha sonraki tüm basımlar Destek Yayınları tarafından yapılmış ve 2014’ün Ağustos ayında piyasaya sürülmüştür. 600 sayfadan oluşan kitabın ana mottosu “ Bu hikayenin sadece inanılmaz tarafları gerçektir” çevresinde gelişmiştir.

Birinci kitap Fi’nin başarılı olmasından sonra yine Destek Yayınları tarafından basılan Çi kitabı 2014 Temmuzunda sevilen yazarı sevenleriyle buluşturmuştur. Yazarla yapılan röpörtajlarda bu kitap için “İyi bir hikaye asıl bittiğinde başlar” mottosuyla yazdığını söylemiştir.

Daha sonra 2015 Temmuzunda sevilen serinin üçüncü kitabı olan Pi, tekrardan Destek Yayınları tarafından 50.000 adet satılmış ve piyasaya sürülmüştür. Son kitap olan Pİ kitabı 700 sayfa olarak yayınlanmıştır.

Akillah Azra Kohen ile yapılan bir röpörtajda, ünlü yazara kitaplarının adlarının ne anlama geldiği sorulmuştu ve sevilen yazar kitaplarının ateşi, buzu, yaşam enerjisini ve yeni hayatı ifade ettiğini söyledi.

Akilah Azra Kohen’in Eşi Kimdir?

Sevilen kitapların gizemli yazarı Akilah Azra Kohen, 2001 yılında Sadok Kohen ile dünya evine girmiştir. Güncel olarak Sadık Kohenle olan evliliğini devam ettiren güzel ve başarılı yazar 2009 yılında da bir erkek çocuğu annesi olmuştur.

Akilah Azra Kohen Kaç Yaşındadır?

Hayatını roman yazmakla ve kendini geliştirmekle geçiren Akilah Azra Kohen, 1979 yılında dünyaya gelmiştir ve güncel olarak 38 yaşındadır.

Akilah Azra Kohen’in Boyu Kaçtır?

Romanlarıyla tanınan ünlü yazarın boyu 1.70 civarındadır.

Akilah Azra Kohen Aslen Nerelidir?

Asıl ismi Azra Sarızeybek olan gizemli yazar 1979 yılında İzmir’in merkez ilçesinde dünyaya gelmiştir ve daha sonra İstanbul’a yerleşmiştir.