Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Alara Bozbey Kimdir?

Alara Bozbey
0 2.668

Oynadığı birçok televizyon dizisinde canlandırdığı karakterler ile tanınan Alara Bozbey hakkında bilinmeyenler ve hayatındaki önemli dönemeçleri sizin için araştırdık. İşte Alara Bozbey’in ilginç hayatı, Güzel ve çekici dizi oyuncusu 1986 yılında Litvanya’ da dünya ya gözlerini açmıştır. Genç ve başarılı oyuncu Bozbey, uzun yıllar annesi ile birlikte Litvanya’ da yaşadıktan sonra annesi bir Türk vatandaşıyla evlenmeye karar verince birlikte Türkiye’ ye taşınmışlardır. Oyuncunun gerçek ismi Aliona olmasına rağmen ülkemizde Alara ismini almıştır. Onun için Türkiye’ ye yerleşip buraya alışmak kolay olmasa da bunu başaran güzel oyuncu Bozbey, burada dizilerde oyunculuk yapmaya başlamıştır. Tabi ki sonradan geldiği Türkiye’ de hemen dizi oyunculuğu gibi işler bulamamış, para kazanmak için değişik mesleklerde de çalışmıştır. Daha sonra dizi sektöründe oynadığı ilk dizi olan ve 2004 yılında Kanal D de yayınlanmaya başlayan Yabancı Damat isimli dizide rol aldı. 31 yaşındaki ünlü oyuncu bu diziden sonra Bedel, Gamsız Hayat, Benim İçin Üzülme, Karadağlar, Adanalı, Prenses Perfinya, Hepsi 1, Evimin Erkeği ve Arka Sokaklar gibi birçok seyirci tarafından beğenilmiş dizilerde rol almıştır. Tecrübeli oyuncu Star Tv de yeni başlayan ve sevilen dizi Dolunay’ da oynamaktadır. Dizi sektörüne girdikten sonra hiç boş kalmayan Alara Bozbey sürekli yönetmenlerden teklif almış ve birçok dizide oynama fırsatı yakalamıştır.

Alara Bozbey’in Öğrenim Durumu Nedir?

Genç yaşta annesi ile birlikte Türkiye’ ye yerleşen güzel oyuncu Alara Bozbey, eğitim hayatı hakkında bilgi vermekten kaçınmıştır. Oyuncunun eğitim kariyeri hakkında açıkçası fazla bilgi bulunmamaktadır. 31 yaşındaki dizi oyuncusu bir gazeteye verdiği röportajda Litvanya’ da almaya başladığı oyunculuk eğitimine Türkiye’ ye geldikten sonra da devam edip bitirdiğini belirtiyor. Röportajdan da anladığımız üzere başarılı güzel, sadece oyunculuk eğitimi ile ilgili bilgi vermektedir. Oyuncunun bitirdiği okullar tam bir muamma olarak kalıyor.

Alara Bozbey’in Oyunculuk Kariyeri Nasıl Şekillendi?

Gençlik yıllarında oyunculuk eğitimi alan güzel oyuncu Alara Bozbey, Yabancı Damat dizisi ile tanınmış ve izleyiciler tarafından beğenilmiştir. Kanal D’ de yayınlanan bu diziyle oyunculuk dünyasına giren Bozbey, bu diziden sonra pek çok dizi teklifi almış ve kariyeri zirveye tırmanmıştır. 2004 yılında başlayan oyunculuk deneyimi 2006 yılında yine Kanal D’ de yayınlanan Arka Sokaklar dizisi ile artmış. Oyuncu bu diziler ile profesyonelliğe de adım atmıştır. 2007 yılında Evimin Erkeği adlı dizide oynamıştır. Güzel oyuncu yine aynı yıl yayınlanmaya başlayan Hepsi 1 adlı dizide de rol almıştır. 2008 yılında dizi kariyerini Adanalı ve Prenses Perfinya dizilerinde oynayarak sürdürmüştür. Alara Bozbey, ilk sinema filmi deneyimini yine 2008 yılında yaşamış ve Süper Ajan K9 filminde oynamıştır. Sinema filmi deneyiminden sonra 2010 yılında tekrar dizi setlerine dönmüş ve pek çok yıldız oyuncunun ekipte bulunduğu Karadağlar dizisinde oynamıştır. 1 yıl süren bu diziden sonra 2012 yılında başlayan Benim İçin Üzülme adlı dizide rol alan oyuncu artık televizyon dizilerinin vazgeçilmezi olmuştur. 2015 yılında ise Gamsız Hayat dizisinde rol aldı. Oyuncu güncel olarak şuan Dolunay dizisi kadrosunda yer almaktadır.

Alara Bozbey Nerelidir?

Sevilen oyuncu Litvanya’ da doğmuş ama Türk vatandaşlığına geçmiştir.

Alara Bozbey Kaç Yaşındadır?

Bir çok dizide rol alıp halkın sevdiği isim olan Bozbey, 1986 yılında dünya ya gelmiş ve şuan 31 yaşındadır.

Alara Bozbey’in Burcu Nedir?

Litvanya’ lı güzel oyuncunun burcu yaydır. Bozbey, tam bir yay kadını özelliklerini taşımaktadır.

Alara Bozbey’in Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Güzel oyuncu kısa boyuyla dikkat çekmektedir. Oyuncu 1.60 m boyundadır. Kilosu ise 50 kg dır.

Alara Bozbey’in Göz ve Saç Rengi Nedir?

31 yaşındaki oyuncunun göz rengi kahverengi, saç rengi ise sarıdır.

11 yıldır dizi sektöründe çeşitli roller alan oyuncunun Dolunay dizisinde başarılı olmasını umuyoruz.

Alara Bozbey’in Instagram Hesabından Derlediğimiz Fotoğrafları