Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Alayça Öztürk Kimdir?

0 3.466

ATV Aşk ve Mavi Safiye karakteri kimdir? Asıl imsi Alayça Öztürk Gidişoğlu olan başarılı dizi oyuncusu boyu kaçtır ve evli midir? İşte güzelliği ile herkesi etkilemeyi başaran Alayça Öztürk’ün biyografisi ve hayatı.

01 Ocak 1984 senesinde dünyaya gelen Alayça Öztürk Gidişoğlu doğma büyüme İstanbulludur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Öztürk dizi ve film oyuncusudur. Hangi takımlıdır sorusunun cevabını verelim. Kendisi koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır. Alayça Öztürk evlidir.

Öztürk 1.70 boyunda ve 59 kilo ağırlığındadır ve Alayça Öztürk evli değildir. Oyunculuk kariyerine ilk nasıl başladı diye soracak olursanız 2005 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve Fikret Hakan, İpek Tenolcay, Fatma Karanfil, Nefise Karatay gibi oyuncuların yer aldığı “Üç Kadın” dizisi ile başlamıştır.

Alayça Öztürk Kimdir? Evli Midir?
Alayça Öztürk Kimdir?

Daha sonrasında 2009 yılında ATV’de yayınlanan ve Tayanç Ayaydın, Görkem Yeltan, Serkan Keskin, Füsun Demirel gibi başarılı oyuncuların yer aldığı “Ey Aşk Nerdesin” dizisinde oynamıştır.

En başarılı projesi ise kuşkusuz 2013 senesinde Kanal D ekranlarında yayınlanan ve Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Muhammet Uzuner, Wilma Elles, Mete Horozoğlu gibi oyuncuların yer aldığı “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinde rol almıştır. Bu diziden ayrıldıktan sonra sırasıyla Hanımeli Sokağı, Vurgun ve Sen de Gitme dizilerinde oynamıştır.

Aşk ve mavi dizisi: Safiye Karakteri

Son olarak ATV’de yayınlanan ve Emrah, Burcu Kıratlı, Işıl Yücesoy, Kenan Bal,  Cüneyt Mete gibi çok başarılı oyuncuların yer aldığı “Aşk ve Mavi” dizisinde Safiye karakterini canlandırmaktadır. Bu dizide Cemal’in yani Cüneyt Mete’nin eşi. Kurnaz, politik bir kadın. Kocasına karşı onun kötü yanlarını göremeyecek kadar aşık ve kördür.

Fotoğrafları