Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Ali Babacan kimdir? Yaşı kaç aslen nerelidir?

Ali Babacan Kimdir?
0 2.737

AK Parti Ankara milletvekili Ali Babacan kimdir? Siyasi kariyeri boyunca önemli işlere imza atan Ali Babacan aslen nerelidr ve gerçek yaşı kaçtır? İşte Ali Babacan’ın şuan ki görevi ve biyografisi

ALİ BABACAN KİMDİR?

04 Nisan 1967 senesinde dünyaya gözlerini açan Ali Babacan aslen Ankaralıdır. 1885 yılında TED Ankara Koleji’ni birinci olarak tamamlamış ardından 1989 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’ndn yin birinci olarak mezun olmuş ve eğitim hayatını başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Bunun yanı sıra eğitimine devam eden Babacan Amerika Chicago’da bulunan Northwestern Üniversitesi Kellogg School of Management’da İşletme dalında yüksek lisansını tamamlamış ve Pazarlama, Organizasyon ve Uluslararası İş İdaresi dallarında uzmanlaşmıştır.

Ali Babacan evli mi? Çocuğu var mı?

Üst düzeyde İngilizce konuşabilen Ali Babacan Zeynep Babacan ile evlidir. Bu evlilikten üç evladı bulunmaktadır. Babacan özel yaşantısını göz önünde tutmayan isimlerdendir

Ali-Babacan-kimdir-aslen-nereli-yaşı-evli-mi
Ali-Babacan-kimdir-aslen-nereli-yaşı-evli-mi

Ali Babacan siyasi kariyeri? Şuan ki görevi nedir?

2001 sensinde AK Parti Kurucu Üyesi ve MKYK üyesi görevinde bulunan Ali Babacan bir dönem Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı, Dışişleri Bakanı ve Avrupa Birliği ile müzakerelerde Başmüzakereci, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı, Davutoğlu hükümeti döneminde başbakan danışmanlığı yapmıştır. Babacan’ın şimdiki görevi sadece milletvekiliğidir. Adalet ve Kalkınma Partisi‘nde üç dönemden fazla vekillik yapan isimlerin başında gelir.