Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Aşk Yeniden Şaziment Kim?

0 624

Şaziment karakterini canlandıran komedyen Miray Akovalıgil, 1985 yılında doğmuştur. 2006 yılında İstanbul Üniversitesinde Hukuk fakültesini bitirmiştir. İzmir Amerikan kolejinde lise eğitimini alan Akovalıgil, ilk oyunculuk deneyimini 2016 yılında FOX TV ekranlarında yayınlanan Aşk Yeniden dizisinde Şaziment karakteriyle canlandırmıştır. Sesini ve mimiklerini oldukça başarılı bir şekilde kullanmaktadır.

Avukatlık kariyeri sırasında İstanbul Film Akademisi , Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Şahika Tekand ve Sadri Alışık Kültür Merkezi oyunculuk eğitimini tamamladı. Umut Kırcalı’dan aldığı doğaçlama ve oyunculuk dersleriyle oyunculuk eğitimine devam ettiği bilinmektedir.

Miray’ın gelişmiş mizah yeteneği sayesinde sosyal medya kanallarında izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Oyunculuk yeteneğinin yanı sıra danslarını izlerken tüm izleyenlerini güldürmektedir.

Youtube kanalında İş görüşmesine giden Corporate Elis karakteri kurumsal iş hayatında İnsan Kaynakları departmanlarında karşılaşılan görüşmeleri keyifli bir şekilde anlatmaktadır. Bu video sosyal medyada en çok izlenen videosu olmuştur.

Şaziment karekterinden sonra oyunculuğu bırakmıştır. Şu anda stand up gösterilerine devam ederken Youtube kanalında yeni güncel videolar da yayınlamaktadır.

Canlandırdığı karakterleri; Corporate Elis, Meditatif Nuran’dır. Şaziment karakteri odasında pek fazla dışarı çıkmak istemeyen sürekli bilgisayar kullanan bir kişiyi anlatmaktadır.

Miray Akovalıgil Evli midir?

Miray Akovalıgil evli değildir, gündemden takip ettiğimiz kadarıyla sevgilisi de yoktur.

Corporate Elis Video

Miray Akovalıgil’in Fotoğrafları