Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Avukat Serdarhan TOPO

0 416

Avukat Serdarhan TOPO, İstanbul’un Fatih ilçesinde 15 Nisan 1992 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Özel Birikim Okullarında burslu bir şekilde aldı. Daha sonrasında Çatalca Anadolu Lisesinde liseyi eğitimini gördü. Lise eğitimini tamamladıktan sonra 2010 yılında İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesini kazandı. Dereceyle kazanmış olduğu hukuk fakültesinden dört yıl eğitim gördükten sonra 2014 yılında mezun oldu. Üniversite eğitim süresi boyunca okulda pek çok farklı sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer alan Avukat Serdarhan TOPO şimdilerde serbest avukat olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Üniversite eğitimi boyunca yapmış olduğu girişimler sayesinde iş hayatında aktif olarak rol aldı. Lisans eğitimini tamamlamasının ardından elde etmiş olduğu tecrübeler doğrultusunda ilgili kurum ve kişilere danışmanlık hizmeti verdi. Bunun ardından 2014 yılında avukat Serdarhan Topo kendi hukuk bürosunu açtı.

Topo Hukuk Bürosu kurucusu Avukat Serdarhan TOPO başta bilişim hukuku, boşanma ve aile hukuku, ceza hukuku, miras hukuku ve e-ticaret hukuku alanlarında çalışmalarını devam ettiriyor. Avukat Serdarhan TOPO Aynı zamanda bilişim teknolojileri uzmanıdır. Yüksek lisans eğitimini ise özel hukuk alanında almış olduğu eğitim ile devam ettiriyor.

Avukat Serdarhan TOPO Uzmanlık Alanları

Bilişim Hukuku 
Son dönemde teknolojinin gelişmesi nedeniyle özellikle internet hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaya başlamıştır. Bu nedenle pek çok farklı suç internet üzerinden işlenmektedir. Özellikle günümüzde yaygın olarak kullanılan sosyal medya ortamında hakaret, dolandırıcılık veya şantaj gibi pek çok farklı suç tipleri işlenmektedir. Online ortamda yapılan banka ve kredi kartı bilgilerinin kötüye kullanılması gibi pek çok farklı suç seçeneği de bilişim suçları arasında yaygın olarak işlenen seçeneklerden biridir. Bu nedenle internet ortamında yaşanabilecek bu tür suçlara karşı bilişim avukatları etkin rol almaktadır. Bilişim avukatı almış olduğu eğitim ve teknik bilgi sayesinde müvekkilinin haklarını korumak ve davanın lehine sonuçlanması için elinden geleni yapmaya çalışmaktadır.

E-ticaret Hukuku 
Günümüzde özellikle e ticaret sistemi üzerinden işlem yapan çok sayıda farklı firma bulunması bu alanda yaşanabilecek pek çok farklı sorunun da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. E ticaret sistemi sanıldığı kadar kolay bir sistem değildir. Bu nedenle yapılacak olan çalışmalarda mutlaka uzman yardımı alınması gerekir. Daha sonrasında oluşabilecek her türlü soruna karşı e ticaret hukuku uzmanı ile yapılacak çalışmalar daha sonrasında oluşabilecek sorunlara karşı önlem alınmasını sağlar. E ticaret hukuk avukatı bu konuda yapılacak her türlü çalışma için sizlere danışmanlık hizmeti sunabilir.

Gayrimenkul Hukuku 
Gayrimenkul hukuku aynı zamanda eşya hukukunun bir parçası olmaktadır. Özellikle büyükşehirlerde artan gayrimenkul sayısı nedeniyle bu alanda yaşanabilecek pek çok farklı sorun ortaya çıkmaktadır. Yabancı uyruklu kimselerin ülkemizde gayrimenkul satın alması için özellikle uzman kişilerden yardım alması gerekir. Oluşabilecek Her türlü soruna karşı yapılacak olan çalışmalarda uzman yardımı alınması önlem alınmasına yardımcı olur. Alım satım işlemleri sırasında ortaya çıkabilecek uyuşmazlıklara karşı çözüm oluşturması adına gayrimenkul hukuku avukatı sizlere yardımcı olabilir.

Boşanma ve Aile Hukuku 
Boşanma ve aile hukuku denildiğinde akla ilk olarak boşanma gelse de bu durum yanlış bir algıdır. Özellikle boşanma ve aile hukuku avukatları pek çok farklı soruna karşı müvekkillerine savunmaktadır. Velayet, nafaka, mal rejimi, soy bağının kurulması, boşanma gibi pek çok farklı durum aile hukuku avukatını ilgilendirmektedir. Bu nedenle bu alanda oluşabilecek her türlü duruma karşı uzman yardımı almak isteyenler boşanma ve aile hukuku avukatı ile görüşme yapmalıdır. Kapsamlı hukuk dalları arasında yer almaktadır.

Yabancı Dil Bilgisi

İngilizce – Advanced

Üyelik Bilgileri

İstanbul Barosu
İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu
Av. Serdarhan TOPO