Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Ayça Ayşin Turan Kimdir?

Ayça Ayşin Turan Kimdir?
0 2.681

Yaz dizileri gelmeye devam ettikçe, bu dizilerin oyuncularını sizlere tanıtacağım. Kanal D ekranlarında yayınlanan Meryem dizisinin başrol oyuncusu Ayça Ayşin Turan İstanbul’da 25.10.1992’de doğmuştur.

Babası Kastamonulu, annesi Sinoplu olan güzel oyuncu İstanbul Üniversitesi Radyo, Sinema, Televizyon bölümü mezunudur. 1.67 boyundaki oyuncu, 47 kg ağırlığındadır.

Güzelliği ile dikkat çeken ünlü oyuncu, sıkça Miranda Kerr’e benzetilmektedir. Özcan Deniz ile bir dönem aşk yaşadığı iddia edilmişti. Şu an Altınsoylar dizinden rol arkadaşı olan Aras Aydın ile aşk yaşamaktadır.

Güzel oyuncu, oyunculuk eğitimini ise Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü tiyatrosunda almıştır. Kumral saçlıdır. Yeşil göz rengine sahiptir.

Hayatı ile ilgili bilgiler

Kalabalık bir ailenin çocuğu olan Turan’ın, 6 kardeşi vardır. Çocukluk hayali olan oyunculuk hedefine ulaşmıştır. Neşeli ve gülmeyi seven bir insandır. İstanbul’a ilk geldiklerinde alışmakta zorlansa bile ailesinin desteğiyle İstanbul’a ayak uydurmayı başarmıştır.

Dinle Sevgili, Karagül, Altınsoylar gibi dizilerde oynayan oyuncu Sevimli ve Tehlikeli isimli, Özcan Deniz’in yönettiği sinema filminde de başrol olarak oynamıştır.

Meryem dizisi diğer oyuncuların biyografileri için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.