Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Aydın Kurtoğlu kimdir? Boyu ve yaşı kaçtır?

aydın-kurtoğlu-kimdir
0 605

Son olarak Tüh Tüh şarkısı ile gündeme gelen Aydın Kurtoğlu kimdir? Yakışıklı şarkıcı Aydın Kurtoğlu gerçek yaşı kaçtır ve aslen nerelidir? İşte sesiyle herkesi etkilemeyi başaran Aydın Kurtoğlu’nun biyografisi ve hayatı

AYDIN KURTOĞLU KİMDİR?

24 Ocak 1983 senesinde dünyaya gelen Aydın Kurtoğlu aslen Rizelidir. Usta sanatçı Cengiz Kurtoğlu‘nun oğlu olan Aydın özellikle sesi ve yakışıklılığı ile geniş bir hayran kitlesi yakalamıştır.

İlk okul, orta okul ve lise eğitimini bitirdikten sonra üniversite eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Müzik kariyerine ise ilk olarak ATV ekranlarında yayınlanan ve juri üyeliğini Nükhet Duru, Deniz Seki, Hande Yener, Cengiz Kurtoğlu, Musa Eroğlu, Niran Ünsal, Emre Altuğ, Kutsi, Rafet El Roman, Kubat‘ın yaptığı Veliaht programı ile başlamıştır.

Aydın-Kurtoğlu-kimdir-aslen-nerlei-yaşı-kaç-babas
Aydın-Kurtoğlu-kimdir-aslen-nerlei-yaşı-kaç-babas

Bir sene sonra yani 2014 yılında “Köle” ilk şarkısını çıkarmış ve klip çekmiştir. 2015 yılında “Hayırlı Günler”‘i ve “Öptüm” şarkısını çıkarmış ve çok kısa sürede binlerce kişi tarafından dinlenmiştir. Bu çıkışı onun şöhret yolunda emin adımlarla çıkmasını sağlamıştır.

2017 yılı itibariyle DMC etiketiyle yayınlanan “Pişman” albümünde yer alan “Tüh Tüh” isimli şarkısı piyasaya sürmüş ve milyonlarca kişi tarafından dinlenmiştir. Şarkının klibi ise büyük ilgi görmüştür.

Aydın Kurtoğlu 1.83 boyundadır. Yakışıklı şarkıcı 2008 senesinde Sinem Kurtoğlu ile hayatını birleştirmiş ve mutlu bir evlilik yürütmeye devam etmiştir.