Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Aylin Kontente Kimdir?

0 17.651

Güldür Güldür ekibinin en komik oyuncularından olarak tanıdığımız 2003’den beri film ve dizilerde rol alan Güldür Güldür’den Burcu olarak tanıdığımız Aylin Kontente Kimdir? Güzel oyuncu nerelidir, boyu kaçtır? gibi tüm merak ettiğiniz soruların yanıtları yazımızda.

Tiyatro, sinema ve dizi oyunculuğu yapmakta olan güzel oyuncu İzmir doğumludur. Annesi Katia Kontente’nin soyadını kullanan Aylin Kontente, doğduğu şehirdeki Dokuz Eylül Üniversitesi İletişim Fskültesi Oyunculuk bölümünü kazanmıştır. 2003 yılında buradan mezun olmasıyla birlikte oyunculuk kariyerinin ilk adımları atılmıştır.

Aylin Kontente oyunculuğa nasıl başladı?

2003 yılında ilk olarak ekrana Kampüsistan diziyle çıkmıştır. İlk rol arkadaşları Engin Altan Düzyatan, Alp Kırşan, Ahu Yağtu, Tuğçe Kazaz, Engin Hepileri, Mete Horozolu, Şerif Sezer gibi isimler oldu. Bunun yanı sıra Ferhan Şensoy oyunculuk atölyesinden eğitim alarak birçok projede yer aldı. Dizinin bitiminde 2007 yılında Sevgili Dünürüm dizisinde rol aldı ve bu diziden sonra Yaprak Dökümü’nün oyuncu kadrosuna katıldı. tam 3 sezon burada oynadıktan sonra filmlerde de rol almaya başladı. Vay Arkadaş filminde tol aldı. Ve 2012 yılında dev kadrosuyla izleyici karşısına çıkan Seksenler dizisinde Suzan karakteriyle daha çok tanındı. Yine aynı yıl İnsanlar Alemi ekibine katılarak kariyerindeki dönüm noktasını bu sayede yakalamış oldu. Burada Ali Sunal, Alper Kul, Suzan Kardeş, Alper Saldıran, Halil Sezai, İrem Sak, Mine Tugay, Erddem Yener gibi ekip arkadaşlarıyla çalıştı. Ve bu büyüyen başarılı kadrosuyla Güldür Güldür televizyon showu başladı. Burada yine benzer ama daha güçlü bir ekiple devam ettiler. unlardan bazıları yine Ali Sunal, Alper Kul gibi isimlerdi. Ayrıca Doğa Rutkay, Onur Buldu, Aziz Aslan, Burak Toplaoğlu, Dilşah Demir, Çağlar Çorumlu, Doğukan Polat, Şirincan Çakıroğlu, Onur Atilla, Mehmet Yılmazkaya ve Özgün Aydın gibi isimlerle birlikte oynadı. Beylikdüzü’lü Burcu Ağa, Tiki Kız ve birçok tiplemesiyle başarılı ve sevilen oyunculardan oldu.

Aylin Kontente’nin kaç tane dizi ve filmde oynadı?


Toplam 16 tane dizi ve filmde rol almıştır. Bunlardan bazıları Geniş Aile, Haneler, Babam Sağolsun, Yıldız Masalı gibi bilinen dizilerdir. Aylin Kontente’nin oynadığı ilk sinema filmi Son Ders: Aşk ve Üniversite’dir. Ve son olarak senaristi ve başrol oyuncusu eşi Alper Kul’un olduğu sinema filminde rol almıştır.

Aylin Kontente kiminle evli?


2012 yılında aralarında 7 yaş bulunan ve kendi gibi tiyatro ve oyuncu olan aynı zamanda rol arkadaşı Alper Kul ile hayatlarını birleştirdiler. Alper Kul’un eşine yazdığı ve seslendirdiği bir şarkı bulunur. Evliliklerinden 1 yıl sonra 2013 yılında Arel adındaki oğulları dünyaya gelmiştir.

Aylin Kontente’nin boyu kaçtır?


Türkiye ortalamasından daha uzun olan oyuncunun boyu 1,73’tür. Eşinin ise 1,76’dır.

Aylin Kontente kaç yaşıda ve burcu nedir?


Aylin Kontente 30 Haziran 1982 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Şuanda 35 yaşında bulunan sevilen oyuncunun burcu ise yengeçtir.

Aylin’e ilk desteği kim vermiştir?

Aylin Kontente ilk desteğin ona annesinden geldiğini belirtiyor. Annesi de kendisi kadar yetenekli biriymiş. Annesi 16 yaşındayken Ankara Devlet Konservatuvarı sınavına girerek okula alınan 3 kızdan ilki olmuş. Fakat babasıyla tanışınca okulu bırakan Katia Kontente onu ilk keşfeden ve destekleyen kişiymiş.

Aylin güldürmeyi seviyor mu?

Daha 3 yaşındayken bile makarna yerken ona gülenleri daha çok güldürmek için yiyişinin çekildiği bir video bulunuyormuş. Aylin kendisinin  bu iş için yaratıldığına inanıyor. Ve mesleğinin yanı sıra dansa da büyük ilgi duyan oyuncu hayatında huzuru ön planda tutuyor ve uzu vadeli planlardan hoşlanmıyormuş.

Aylin Kontente yaşanacak olayların habersiz gelmesinden hoşnut ve sürpriz olarak hayatına gelenleri seven bir kişiliğe sahip.