Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Sunucu Ayşin Zeren Kimdir?

0 12.361

Ekranların sevilen yüzü Ayşin Zeren, 4 Kasım 1977 tarihinde İstanbul’ da doğmuştur. Eğitim yaşantısının tamamında İstanbul’ da olan Zeren, İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünde lisans eğitimini aldı. Küçük yaşlardan beri spora olan ilgisi lise ve üniversite yıllarında da devam etti. Amatör spor kariyerine Selimpaşaspor bayan voleybol takımında başlayan Zeren, daha sonra BJK voleybol takımına transfer oldu ve iki yıl BJK formasını terletti. Yalnızca bir sporla ilgisini sınırlamayan Ayşin Zeren, 6 yıl gibi uzun bir süre de Darüşşafaka’ nın yüzme takımında yer aldı. Tüm bunların yanında ekstrem sporlara da ilgi duyan Zeren, İsviçre’ de yaptığı bungee jumping atlaması ile dünya rekoru kırdı.

Çocukluk yıllarında başlayan ve gençlik yıllarında da devam eden spor sevdası Ayşin Zeren’ i spor haberleri spikerliğine doğru yönlendirdi. Ekranların karşısında çıktığı ilk programı Number One’ da olan Zeren, daha sonra Lig TV’ de sunuculuk yapma fırsatı elde etti. Lig TV’ de çalıştığı dönemde adından bir hayli söz ettiren ve belirli bir izleyici kitlesine ulaşan Zeren, “Her Ses Bir Nefes” adlı kadınlara yönelik şiddet temalı sosyal sorumluluk projesinde yer alarak başta takipçilerinin olmak üzere hemen herkesin takdirini bir kez daha kazandı. Kısa sayılabilecek bir zaman diliminde popülaritesini bir hayli arttıran Zeren, 2009 yılından Maxim isimli erkek dergisinin Eylül ayındaki sayısına kapak fotoğrafı oldu.

Rol Aldığı Projeler:

Sporcu ve spor haberleri sunuculuğundan sonra Ayşin Zeren’ in kariyerinde sıra dizi ve sinema filmi oyunculuğuna geldi. Sunuculukta olduğu gibi kameraların önünde rol aldığı filmlerde de başarılı bir performans sergileyen Ayşin Zeren’ in rol aldığı projeleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

– 2004 Avrupa Yakası

– 2004 Sahra

– 2004 Neredesin Firuze (Sinema Filmi)

– 2004 Azize

– 2005 Canın Sağolsun

– 2005 Sen Ne Dilersen Dile(Sinema Filmi)

– 2005 Kısmet Değilmiş

– 2010 Şov Bizınıs (Sinema Filmi)

8 farklı dizi ve film projesinde yer alan Ayşin Zeren, 2013 yılında Show TV’ de gösterilen “Benzemez Kimse Sana” isimli yarışma programına da yarışması olarak katıldı.

Özel yaşantısında da sporla uğraşmayı hiçbir zaman ihmal etmeyen Zeren’ in en büyük hobisi ise kitap okumak. Bunun yanında sevdikleriyle de vakit geçirmeye özen gösteren Ayşin Zeren, ilerleyen dönemlerde dahil olduğu projelerle adından daha da söz ettirecek gibi duruyor.