Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Beatmucit Ceyhuni Kimdir?

Beatmucit Ceyhuni Kimdir?
0 505

Hayatı kolaylaştırmak amacıyla sesler bulan Beatmucit Ceyhuni, insanlara içten dokunan şarkı sözleri yazmaktadır. Hiçbir klip çekmeden ya da herhangi bir ticari amaç gütmeden şarkılar üreten Beatmucit Ceyhuni, farklı bir dünya görüşüne ve karaktere sahiptir. Amsterdam’a göç eden işçi bir ailenin çocuğu olarak 1983’te doğmuştur. Amsterdam’da doğan Beatmucit Ceyhuni’nin asıl adı Ceyhun’dur. Kendi hakkında çok fazla bilgi vermek istemeyen Ceyhuni, bir röpörtajında kendisinin duygusal, duyarlı bir yapısının olduğunu ve insanlara yardım etmeyi sevdiğini söylemiştir.

Beatmucit Ceyhuni Kimdir?

BeatMucit Ceyhuni’nin Müzik Hayatı

BeatMucit Ceyhuni olarak anılan sanatçı, rap, rock, taverna, etnik, pop gibi bir çok müzik türünün karışımı müzikler üretmektedir. Ürettiği müzikler için ben bir tarza sahip değilim diyen Ceyhuni, herkes tarafından dinlenebilecek müzikler ürettiğini belirtmiştir. Kendi müzik tarzına “ Mucit Mode “ adını vermiştir. Müzikleri nasıl yazdığıyla ilgili bir soruya, “ Müzikleri yazarken kendimi aşk sarhoşu gibi hissediyorum ve içimden ne geliyorsa onu yazıyorum. “ şeklinde cevap vermiştir.

Neden Müziklerini Ücretsiz Yayınlıyor?

Değişik bir müzik tarzına sahip olan Ceyhuni, fikirleriyle de farklı bir insandır. Müziği zevk için yapan sanatçı ne albüm satmıştır ne de klip çekmiştir. Tüm ürettiği müzikleri sevenleriyle ücretsiz olarak paylaşan Ceyhuni yakın zamanda da bir albüm yayınlayıp insanlara yayınlayacaktır.

BeatMucit Ceyhuni İsmini Nasıl Aldı?

Asıl ismi Ceyhun olan sanatçı kendisini Ceyhuni olarak adlandırmıştır. Sonra zamanla etrafındakilerin kendisine sürekli mucit demesiyle BeatMucit ismini de kullanmaya başlamıştır.

BeatMucit Ceyhuni Nerelidir?

Amsterdam’a göç eden bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen BeatMucit Ceyhuni kendisini bir yere ait hissetmediğini söylemiştir. Tüm dünyanın kendisinin evi olduğunu söyleyen Ceyhuni, kesin olmamakla beraber aslen İstanbul’lu olduğu biliniyor.

Kaç Yaşındadır?

Beatmucit olarak anılan Ceyhuni, 1983 yılında dünyaya gelmiştir. Ceyhuni’nin şuanki yaşı 34’tür.

BeatMucit Ceyhuni Evli Midir?

İnsanlara hitap eden güzel sözler yazıp onları müziğe çeviren ve bunları ücretsiz yayınlayan BeatMucit, Amsterdam’da evlenmiştir. Şuan güncel olarak Ceyhuni’nin 2 çocuğu vardır.