Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Berat Albayrak kimdir? Aslen nereli ve yaşı kaç?

Berat-Albayrak-kimdir-aslen-nereli-eşi-ve-yaşı
0 4.105

Türkiye Cumhuriyet Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak kimdir? Başarılı siyaset adamı Berat Albayrak aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı ile evli olan Berat Albayrak babası kimdir? İşte eşi ve hayat hikayesi

BERAT ALBAYRAK KİMDİR?

21 Şubat 1978 senesinde dünyaya gelen Berat Albayrak aslen Trabzonludur. İstanbul’da doğum ve orada büyüyen Albayrak lise eğitimini Özel Fatih Koleji’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünde yapan Berat Albayrak New York’ta Pace Üniversitesi’nde finans alanında master eğitimini tamamlamıştır.

Bir dönem iş hayatına özel sektör çalışanı olarak devam eden Albayrak 2013 yılının sonunda özel sektörden ayrılarak Sabah Gazetesi’nde köşe yazarı olarak görev alan almış ayrıca Marmara Üniversitesinde de Bankacılık ve Finansman alanında ders vermiştir.

Özel hayatı

 

2004 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın kızı Esra Erdoğan ile evlenen Berat Albayrak bu evlilikten üç çocuk sahibi olmuştur. Çocuklarının ismi Ahmet Albayrak Akif Albayrak, Sadık Eymen Albayrak’tır. Berat Albayrak babası kim diye merak ediyorsanız asıl ismi Sadık Albayrak Berat Albayrak annesinin ismi Kısmet Albayrak‘tır.

Berat-Albayrak-kimdir-aslen-nereli-eşi-ve-yaşı
Berat-Albayrak-kimdir-aslen-nereli-eşi-ve-yaşı

Siyasi hayatı

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti milletvekili olarak seçilen Berat Albayrak başarısı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olmuştur.