Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Berk Oktay kimdir? Kaç yaşında ve Eşi kim?

Berk-Oktay-kimdir
0 1.075

Yakışıklı dizi oyuncusu Berk Oktay kimdir? Fox TV ekranlarında yayınlanan Savaşçı dizisinde Yüzbaşı Kağan karakterini oynayan Berk Oktay aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır? İşte başarılı oyuncu Berk Oktay’ın boyu ve eşi

BERT OKTAY KİMDİR?

28 Ekim 1982 senesinde dünyaya gelen Berk Oktay aslen Ankaralıdır. Dizi ve film oyuncusu olan Oktay ayrıca mankenlik yapmaktadır. 2000 ile 2006 seneleri arasında mankenliği yoğun bir şekilde yapan Berk Oktay Paris Milano, Tokyo, Dubai, Moskova gibi şehirlerde yüzün üzerinde defileye çıkmıştır.

Oyunculuk eğitimine Türker İnanoğlu aldığı teklif ile başlayan Berk Oktay ilk olarak 2007 yılında başrollerini Nehir Erdoğan, Füsun Demirel, Cezmi Baskın paylaştığı Tatlı Bela Fadime dizisinde rol almıştır.

Berk-Oktay-kimdir-boyu-gerçek-yaşı-memleketi
Berk-Oktay-kimdir-boyu-gerçek-yaşı-memleketi

Daha sonra 2008 yılında Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen,  Ateş Fatih Uçan, Suat Sungur gibi usta isimlerin yer aldığı Akasya Durağı dizisinde Murat karakterini canlandırmıştır. Bu dizide gösterdiği başarıyla birlikte Kanal D ekranlarının efsanesi olan ve başrollerinde Zafer Ergin, Özgür Ozan, Şevket Çoruh gibi isimlerin yer aldığı Arka Sokaklar dizisinde üç sezon boyunca Sinan komser karakterini canlandırmıştır.

Kariyeri boyunca bir çok dizide rol alan Berk Oktay son olarak Show TV ekranlarında yayınlanan başrollerini Seren Şirince, Eda Ece, Pamir Pekin ile paylaştığı İlişki Durumu: Karışık dizinde rol almıştır.

2017 yılı itibariyle Fox TV’de yayınlanan ve oyuncu kadrosunda Ufuk Bayraktar, Mehmet Korhan Fırat, Mert Kılıç, Yıldız Çağrı Atiksoy, Murat Serezli gibi oyuncuların yer aldığı Savaşçı dizisinde Yüzbaşı Kağan karakterini oynamaktadır.

Berk-Oktay-evli-mi-eşi-kim
Berk-Oktay-evli-mi-eşi-kim

Beş yıldır birlikte olduğu Merve Şarapçıoğlu ile 2016 yılında dünya evine giren Berk Oktay mutlu bir birliktelik sürdürmektedir. Yakışıklılığı ve mütevazi tavırları ile geniş bir hayran kitlesine sahip olan Oktay 1,88 boyundadır.