Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Berkay Ateş kimdir? Aslen nereli ve yaşı kaç?

berkay-ateş-kimdir
0 419

Star TV’de yayınlanan ve reytinglerde sürekli üst sıralarda yer alan Anne dizisi Cengiz kimdir? Başarılı dizi oyuncusu Berkay Ateş kimdir? Oyunculuğu ile herkesi etkilemeyi başaran Berkay Ateş aslen nereli ve kaç yaşındadır?

BERKAY ATEŞ KİMDİR?

17 Şubat 1987 senesinde dünyaya gelen Berkay Ateş doğma büyüme İstanbulludur. Türk dizi oyuncusu, sinema oyuncusu, tiyatro oyuncusu olan Ateş Star TV ekranlarında yayınlanan Anne dizisinde Berkay Ateş karakterini oynamaktadır.

2013 yılı itibariyle Yarım Kalan Mucize filminde İsyancı rolü ile oyunculuk kariyerine başlayan Berkay Ateş 2015 yılında yayınlanan Abluka filminde oynadığı Ahmet karakteri ile 2015 yılında dağıtılan 22. Altın Koza Film Festivalinde Umut Veren Genç Erkek Oyuncu ödülünü kazanmış ve dikkatleri üzerine çekmiştir.

Berkay-Ateş-kimdir-oynadığı-diziler-biyografisi
Berkay-Ateş-kimdir-oynadığı-diziler-biyografisi

Dizi oyunculuğuna ilk olarak İstanbul Sokakları dizisi ile başlayan Ateş dizinin erken final yapması sonucu projeden çok çabuk ayrılmış fakat Star TV ekranlarında yayınlanan Anne dizisi kadrosuna katılmıştır. Bu dizide Cengiz Yıldız karakterini oynayan Berkay Ateş, Vahide Perçin, Cansu Dere, Gülenay Kalkan, Gonca Vuslateri gibi oyuncularla çalışma imkanı bulmuştur.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu olan Berkay Ateş gelecek vadeden oyuncular sıralamasın ilk sıralarda yer almaktadır.