Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Birce Akalay

Siyah Beyaz Aşk dizisi Aslı kimdir?
0 6.196

Oyuncu Birce Akalay, 19 Haziran 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Lise eğitimini Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde almıştır.

Daha sonraları ise bu alanda eğitimine devam etmek istemiş, bu sebeple İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümünde eğitim almıştır ancak mezuniyetini Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünden yapmıştır.

Güzelliği ile herkesin dikkatini çeken Birce Akalay, 2004 senesinde Türkiye’de güzellik yarışmasında üçüncü olmuştur ve ülkemizi Avrupada temsil etmeye hak kazanmıştır. Burada da yarı finale kadar çıkmayı başarmıştır.

Güzellik yarışmasındaki başarılarından sonra yapımcıların dikkatini çekmiştir. Kısa bir süre sonra çeşitli TV programlarında boy göstermiştir. Star TV’de ve TV8 ekranlarında çeşitli spor programlarını sunmuş ve spikerlik yapmıştır.

TV programları tecrübesinden sonra oyunculuk eğitimi alarak oyunculuğa adım atmıştır. Oyuncuk kariyerinde 2007 senesinde Kader ve aynı sene Senin Uğruna isimli dizilerde ana rollerdeki karakterlerden birini canlandırmıştır. Bir sene sonra Asi dizisinde konuk oyuncu olarak rol almıştır.

Sinema filmlerinde de oynayan oyuncu Birce Akalay, Son Ders ve Nefes isimli bilinen yapımlarda başarıyla oynamıştır.

Alayına İsyan dizisi Sevtap, Sizi Seviyorum filmi, Kış Masalı dizisi Zişan, Küçük Ağa dizisi Sinem gibi rollerle ekran karşısına geçmiştir

Özel hayatında ise eski eşi Murat Ünalmış’tır. Yine oyuncu Sarp Levendoğlu ile evlenen oyuncu bu evliliğini 2 yıl sonra bitirmiştir. Oyuncu Evli ve Öfkeli ile Hayat Bazen Tatlıdır dizilerinde de boy göstermiştir.

Siyah Beyaz Aşk dizisi Aslı karakteri

Oyuncu son olarak Siyah Beyaz Aşk dizisinde Aslı karakteri ile izleyici karşısındadır. Dizi Kanal D ekranlarında yayınlanmaktadır.

Güzel oyuncunun şu an medya tarafından bilinen bir sevgilisi bulunmamaktadır. 173 cm boyunda ve 53 kg ağırlığındadır.