Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Birileri (Müzik Grubu) Kimdir?

Birileri Müzik Grubu
0 1.792

Birileri, 4 arkadaşın birleşmesiyle oluşan bir müzik grubudur. Müzik dünyasına ilk girişlerini çok daha önce yapan bu grup ” Masiva ” adı altında deneysel müzikler üzerine çalıştılar. Belli bir süre sonra müziklerinin istedikleri seviyeye geldiğini düşünen Birileri, isim ve grup değişikliğine giderek günümüze gelmişlerdir. Sanki yıllar önce görmediğiniz bir arkadaşınızı görüyormuş hissi veren bir müzik anlayışı olan grup alternatif müzikler üretmektedir. Grup; Can Soykök, Tümerkan Aldanmaz, Baturalp Yılmaz ve Emre Dereli’den oluşmaktadır.

Can Soykök Kimdir?

Grubun vokal gitarı olarak müzik üreten Can Soykök, profesyonel müziğin dışında da müzikle uğraşmaktadır. Edebiyata olan ilgisini saklamayan genç sanatçı, İstanbul Üniversite’si İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde öğretim hayatına devam etmektedir.

Tümerkan Aldanmaz Kimdir?

Birileri’nin ( Müzik Grubu), davulcusu olarak grupta yer alan Tümerkan Aldanmaz, Yeditepe Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okumaktadır.

Baturalp Yılmaz Kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Caz Gitar okuyan Baturalp Yılmaz, Birileri’nin gitaristi olarak grupta yer alıyor.

Emre Dereli Kimdir?

Köpekleri sevdiği bilinen genç gitarist, İnşaat Mühendisliği okumaktadır. Grubun bas gitarcısı olarak görev almaktadır.

Birileri Nasıl Bir Araya Geldi?

Can Soykök ile Tümerkan Aldanmaz, daha öncelerden birbirleriyle tanışıyorlardı. Sonraki zamanlarda aralarına Emre Dereli ve Baturalp Yılmaz’ın katılmasından sonra beraber müzik yapmaya başlamışlardır. Bir araya gelmelerini ortak dertlere, zevklere ve hayallere bağlayan grup üyeleri, 2015 senesinde Birileri’ni kurdular.

Birileri’nin oluşmasından önce ” Masiva ” adlı üç kişilik grup olan Birileri, kendilerinin olgunlaştığını düşündükleri zaman bu grubu kurmuşlardır. Zamanında deneysel müzikler üreten bu grup artık alternatif müzik üretmektedir.

Birileri Müzik Tarzı Nedir?

Birileri’nin müzik tarzı daha çok alternatif müziğe yönelmiş durumdadır. Can Soykök ile yapılan bir röpörtajda kendisine müziğinizi nasıl tarif edersiniz diye sorulmuştur. Başarılı sanatçı bu soruya “ Hemen her müzik sesinden esintiler duyabilirsiniz. Bizim tarzımız daha çok alternatif müzik üzerine, bağımsız müzik yapıyoruz.” şeklinde cevap vermiştir.

Birileri’nin (Müzik Grubu) Amacı Nedir?

Son dönemde ortaya çıkmış genç gruplardan biri olan Birileri, alternatif müzik üzerine çalışmalar yapmaktadırlar. Kendilerine sorulan amacınız nedir sorusuna, belli bir dönemin ya da modanın unutulan müziklerini yapmak istemiyoruz, bizim amacımız kalıcı müziği yakalamaktır ve bu amaca ulaşırken de müzik yapmaktan zevk almak istiyoruz, şeklinde cevap vermişlerdir.

Birileri Ne Zaman Kurulmuştur?

Müziğe ilgileri küçüklükte başlayan 4 arkadaşın üniversite yıllarında bir araya gelerek kurduğu grup olan Birileri, ilk faaliyetlerini 2014 senesinde isimsiz olarak yapmıştır. Grup olarak çalışmaya başlayan 4 arkadaş, ilk etapta zevk için müzikler üretirken bir gün artık bu müzikleri daha da olgunlaştırmaları gerektiğini düşünmüşlerdir. Bu nedenle 2015 senesinde Birileri grubu olarak çalışmalarına devam etmişlerdir.