Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Burak Deniz Kimdir?

Burak Deniz
0 342

Son olarak Fox’ta yayınlanan Bizim Hikaye adlı dizi ile seyircinin karşısına çıkan Burak Deniz, 20 Ekim 1989 tarihinde İstanbul’ da dünya ya gözlerini açmıştır. Deniz, daha küçük yaşlarda iken annesi ve babası ayrıldı. Her zaman duyarlı ve kendine güvenen bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyen yakışıklı oyuncu, 2011 yılında başladığı oyunculuk kariyerinde 6 dizide rol almış ve şuan Bizim Hikaye adlı dizide Barış karakterini canlandırmaktadır. İlk dizisi Kolej Günlüğün’ de seyircinin dikkatini üzerine çeken yakışıklı oyuncu, sonra oynadığı dizilerde de bir adım öne çıkmayı başardı.

Burak Deniz Hangi Okullardan Mezun Oldu?

27 yaşındaki yakışıklı oyuncu Burak Deniz, annesi ve babasının ayrılmasının ardından ilkokul ve liseyi İstanbul da tamamladıktan sonra üniversite için Çanakkale ye yerleşti. Başarılı oyuncu, burada Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tarih Bölümüne kayıt olmuştur. Bölümünü başarıyla tamamlayan Burak Deniz, oyunculuk eğitimi alıp almadığı konusunda bir bilgi vermekten kaçınmıştır.

Burak Deniz

Burak Deniz Hangi Dizilerde Rol Almıştır?

Üniversitede tarih bölümünden mezun olan yakışıklı oyuncu, mezun olduğu meslekte aradığını bulamamış ve 2011 yılında ilk dizi deneyimini yaşamıştır. Kolej Günlüğü dizisinde Onur karakterini canlandıran Deniz, bu diziden sonra 2012 yılında yayınlanan Sultan dizisinde oynadı. Daha sonra 2013 yılında yayınlanan Kaçak dizisinde Onur Topçuoğlu karakterine hayat verdi. Dizilerde aldığı rollerle ün kazanmaya başlayan başarılı oyuncu, yine 2015 yılında oynadığı Medcezir dizisiyle ününü ikiye katladı. Başarılı oyuncu bu dizide Aras karakterini canlandırdı. Yine 2015 senesinde yayınlanmaya başlayan Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Toprak karakterini canlandırdı. Henüz 27 yaşında olmasına rağmen birçok başarılı dizide oynayan Burak Deniz, 2016 yılında ise Bu Aşk Laftan Anlamaz adlı dizide rol aldı. Deniz, artık yönetmenlerin aradığı yüz olmayı başarmış ve 2017 yazında yayına başlayan Bizim Hikaye adlı Shameless’ın Türk versiyonu olarak ta bilinen dizide Barış karakterini canlandırmaktadır.

Burak Deniz’in Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Genç kızların hayran olduğu 27 yaşındaki yakışıklı oyuncunun boyu 1,85 m olmakla birlikte kilosu 75tir.

Burak Deniz’in Saç ve Göz Rengi Nedir?

Fox ekranlarında Bizim Hikaye adlı dizide oynayan Burak Deniz’in saçının rengi siyah iken gözleri kahverengidir.

Burak Deniz’in Burcu Nedir?

20 Ekim 1989 tarihinde dünya ya gelen yakışıklı oyuncu, Terazi burcudur.

Burak Deniz’in Sevgilisi Var mı?

Dizilerin sevilen oyuncusu Burak Deniz’in yine kendisi gibi oyuncu olan 23 yaşındaki Büşra Develi ile mutlu bir ilişkisi vardır. İkili beraber oynadıkları ve 2015 yılında yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde tanışmış ve burada filizlenen aşk her geçen gün büyümüştür. İki aşık bu diziden sonra aynı projede yer almamış ve Büşra Develi, en son sevilen internet dizisi Fi’de rol almıştır.