Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Burak Gacemer Kimdir?

Burak Gacemer
0 3.294

Ünlü basketbolcu ve son zamanların en iyi modellerinden Burak Gacemer, 1981 yılında İzmir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Burak Gacemer’in ailesi Selanik göçmenidir. Yakışıklı model, ilkokul yıllarında basketbola ilgisini keşfetmiş ve basketbol takımlarına girmiştir. Gacemer, profesyonel olarak Pınar Karşıyaka Basketbol Takımında 15 yıl aralıksız forma giydi. Ayrıca basketbol oynadığı yıllarda 62 kez Ay yıldızlı formayı sırtına geçirdi. Başarılı bir basketbol kariyerinin ardından Erez Mankenlik ajansına bağlı birçok platformda model olarak çalışan Burak Gacemer, yakışıklılığı ve çekiciliği ile genç kızların sevgilisi haline geldi. Modelliğin yanı sıra pek çok ünlü sanatçının klibinde de rol aldı.

Burak Gacemer Hangi Okullardan Mezun Oldu?

Basketbol’un ardından modellik ve dansçılık yapan yakışıklı sporcu Burak Gacemer, ilkokula devam ettiği yıllarda basketbola olan ilgisini keşfetti ve basketbol akademisine kayıt oldu. Burada basketbola olan yeteneği görüldü ve gelişmesi için lise yıllarında da buraya gitti. Aynı zamanda yakışıklı basketbolcu İzmir Özel Türk Kolejinden mezun oldu. Bu mezuniyetin ardından üniversite okumaya fırsat bulamayan Burak Gacemer, profesyonel basketbol kariyerine başladı.

Burak Gacemer’in Basketbol Kariyerinde Hangi Takımlarda Oynadı?

Yakışıklı basketbolcu, profesyonel kariyerine 1997 – 1998 sezonunda Pınar Karşıyaka Basketbol Takımında başlamış ve burada 10 yıl forma giymiştir. Aynı yıllarda takımında gösterdiği başarıyla basketbol milli takımına da seçilen Gacemer, Milli takımda 62 maç forma giydi. 2007 yılında basketbolu bırakan yakışıklı sporcu, modellik yapmaya başladı.

Burak Gacemer’in Modellik ve Oyunculuk Kariyeri Nasıl Başladı?

2007 yılında basketbol kariyerini sonlandırmasının ardından Erez Mankenlik ajansına kayıt olarak bu ajansın birçok platformunda başarıyla modellik yaptı. Yakışıklı model 2008 yılında da Fashion Tv’nin verdiği ‘’En İyi Erkek Manken’’ ödülüne layık görüldü. Uzun boyu, yakışıklılığı ve düzgün fiziğiyle dikkat çeken Burak Gacemer, modelliğin yanı sıra reklam ve müzik kliplerinden de teklif aldı. İlk olarak Hadise’nin Düm Tek Tek adlı şarkısının klibinde oynadı. Daha sonra Demet Akalın’ın kliplerinde de rol aldı. Gacemer, Calista Luxury Resort Hotel reklam filminde eşi Larissa ile birlikte oynadı.

Burak Gacemer’in Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Ünlü basketbolcu ve model Burak Gacemer’in boyu 1,84 m olmakla birlikte kilosu 76dır.

Burak Gacemer’in saç ve göz rengi nedir?

Son olarak eşi ile bir otelin reklam filminde oynayan Burak Gacemer’in gözlerinin rengi ela iken saçları kumraldır.

Burak Gacemer Evli mi?

36 yaşındaki başarılı model Burak Gacemer, 2006 yılında İzmir’de tanıştığı Brezilyalı Larissa Gacemer ile 2011 yılında dünya evine girdi. Larissa Gacemer bu evliliğin ardından Türkiye’ye yerleşti. Çift ortak kullandıkları İnstagram hesabından neşeli ve sempatik videolar paylaşmaktadır. Ayrıca Larissa Gacemel, ülkemizde oyunculuk ve modellik yapmaktadır. Larissa, 2011 yılından beri birçok dizide rol aldı.

Fotoğrafları