Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Burak Sevinç kimdir? Gerçek Yaşı ve Vikipedi

Burak-Sevinç-kimdir
0 1.645

Star TV Söz dizisinde Üstçavuş Fetih Kulaksız rolünü oynayan Burak Sevinç kimdir? Başarılı oyuncu Burak Sevinç aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte Söz dizisindeki performansı ile çok konuşulan Burak Sevinç’in biyografisi ve eşi

BURAK SEVİNÇ KİMDİR?

01 Nisan 1985 tarihinde dünyaya gelen Burak Sevinç doğma büyüme İstanbulludur. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde alan Sevinç, Kanun, ud, keman ve gitar enstrümanlarını iyi derece çalmaktadır.

Burak Sevinç boyu ise hayranları tarafında merak edilmektedir. 1.88 boyunda olan oyuncu 80 kilodur. Evli oyuncular kervanında yer almakta ve Şirin Kılavuz ile hayatını beraber sürdürmektedir.

Burak-Sevinç-kimdir-boyu-yaşı-ve-eşi
Burak-Sevinç-kimdir-boyu-yaşı-ve-eşi

Oyunculuk kariyerine ilk olarak 2012 yılında başrolünde Hasan Kaçan, Altan Gördüm,  Nurcan Eren‘in yer aldığı Baban İçin dizisi ile başlamıştır.

İşte Burak Sevinç’in oynadığı diğer diziler

2012 yılında Merhaba Hayat dizisinde oynamıştır
2012 yılında Yol Ayrımı dizisinde Yusuf karakterini oynamıştır
2013 yılında Ben Onu Çok Sevdim dizisinde Hasan karakterini  oynamıştır
2015 yılında Evli ve Öfkeli dizisinde Cihan karakterini  oynamıştır
2016 yılında Altınsoylar dizisinde Oğuz Katran karakterini  oynamıştır

Beyaz Perde ile ilk olarak 2016 yılında başrolünde Murat Boz, İrek Sak ve Yasemin Allen’in rol aldığı Dönerse Senindir filmi ile tanışmıştır. Bu filmde Yasemin Allen’in sevgilisi rolünü oynamıştır.

Yakışıklı oyuncu Burak Sevinç son olarak 2017 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan Söz dizisinde Üstçavuş Fetih Kulaksız karakterini oynamaktadır.