Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Buray Kimdir?

Şarkıcı Buray
0 2.122

Sevilen şarkıcı Buray, 1984 yılında Kıbrıs’ın Mağusa kentinde dünyaya gözlerini açmıştır. Başarılı şarkıcının asıl ismi Buray Hoşsöz’dür. Eğitimini müzik üzerine tamamlayan Kıbrıslı popüler sanatçı, Türkiye’ ye gelerek pek çok ünlü şarkıcıya aranjörlük yapmıştır. Müzik piyasasında adını duyurmaya başlayan Buray, bir albüm çıkarma kararı almıştır. İlk albümünü 2015 yılında piyasaya sürmüştür. Bu albümü ile başarı yakalayan şarkıcı, 2016 yılında bir albüme daha imza atmıştır.

Buray Nerelerde Eğitim Almıştır?

Müzikteki başarısıyla dikkatleri üzerine çeken Buray’ın eğitim hayatı tamamen müzik ile geçti. Başarılı müzisyen Yavru Vatan Kıbrıs’ta geçirdiği çocukluk ve gençlik yıllarında hep müzikle ilgili olup şarkı sözleri yazdı. Ünlü şarkıcı, ilkokul ve liseyi Mağusa’da tamamladıktan sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü’ne kayıt olup bölümünü başarıyla tamamladı. Buradaki eğitiminden sonra İngiltere’nin Pontypridd kentinde ki Glamorgan Üniversitesinde Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği Bölümünde mastırını yaptı. Burada İngilizcesini de geliştiren Buray, müzik yaşamında İngilizce konserler de verdi.

Buray Hoşsöz
Buray

Buray Müzik Dünyasına Nasıl Girdi?

Müzik kariyerinden önce okullarını bitiren Buray, ilk olarak Türkiye’ye yerleşti. Burada yaptığı aranjörlük ve prodüksiyon işleri ile müzik dünyasında adını duyurdu. Başarılı sanatçı, bir Avustralya seyahatinde tanıştığı ünlü söz yazarı Gözde Ançer ile müzik listelerine damga vurmuş birçok besteye imza attılar. İlk olarak Ferhat Göçere beste veren ikili Unutmuş Çoktan adlı bu şarkının patlama yapmasıyla, büyük bir sükse yaptılar. Daha sonra aralarında Selim Gülgören ve Ömür Gedik’in de bulunduğu birçok sanatçıya beste verdiler.

Büyük başarılar yakalayan Buray, albüm çıkarmaya karar vermiş ve Melbourne’ de bulunan stüdyosunda çalışmalarını tamamlayıp ‘1 Şişe Aşk’ adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Albümün en beğenilen şarkısı ‘Sen Sevda mısın’ uzun süre müzik listelerinin zirvesinde yer aldı. Bu albümün hemen ardından ikincisi için çalışmalara başlayan yakışıklı şarkıcı, 2016 yılında ‘İstersen’ adlı albümünü sevenleriyle buluşturmuştur.

Gökhan Tepe, Rober Hatemo, İzel, Berksan, Kuzey, Haluk Levent gibi pek çok ünlü şarkıcının konserinde gitaristlik yapmıştır. Sensitive Vibrations ve Acoustic Ceremony adlı gruplarda solistlik yapan Buray, bu gruplarla birçok konser verip İngilizce repertuvarını da sergiledi.

Memleketi Kıbrıs’ta 2004 yılında düzenlenen ve 125 yarışmacının katıldığı Eurovision elemelerine solisti olduğu United Boyband adlı grupla finale kalmıştır. Ayrıca İngiltere’de Royal Alexandra Palace’da konser vermiştir. 2008 yılında birçok şarkısıyla gündeme gelen Babutsa grubunun albümünde aranjörlük görevi yapmıştır. Aranjörlük işini memleketi Kıbrıs’ta da yapmıştır. Başarılı şarkıcı orkestra şefliği de yapmıştır.

Buray’ın Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Kariyerinde birçok başarıya imza atan Buray’ın boyu 1,70 m olmakla birlikte şarkıcının kilosu 70 kg‘dır.

Buray’ın Göz ve Saç Rengi Nedir?

Besteleri ve şarkılarıyla ünlenen sanatçının gözü kahverengidir. Ayrıca saç rengi siyahtır.

Buray nerelidir?

Türkiye’de birçok şarkıya imza atan şarkıcı, Yavru Vatan Kıbrıs’ın Mağusa kentinde dünyaya gelmiştir. Kıbrıslıdır.

Buray’ın Yaşı Kaçtır?

1984 yılında doğan sanatçı, şuan 33 yaşındadır.

Buray’ın Sevgilisi Var mı?

Genç ve yakışıklı sanatçı şuana kadar aşk hayatı ile gündeme gelmemiş ve bu konuda bilgi vermekten kaçınmıştır.