Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Büşra Develi Kimdir?

0 1.613

1993 yılının Ağustos ayının 23’ünde doğan Büşra Develi aslen İzmit’lidir. İlkokulu İzmit’te okuduktan sonra ailesi Antalya’ya taşınmış ve burada da ortaöğretimini tamamlayarak hayatına devam etmiştir.

Oldukça uzun boylu olan Büşra Develi’nin boyu ise 1.80 dir. Oldukça formda olan oyuncu aynı zamanda 55 kilodur.  4 kardeşten biri olan Büşra Develi’nin İstanbul macerası ise Mimar Sinan Güzel sanatlar fakültesi Tiyatro ana dalını kazanınca başlıyor.  Tam bu yıllara denk gelen dönemlerde ise birçok dizi ve kliplerde yer almaya başlıyor.

İş Hayatı:

Büşra Develi televizyon hayatına ilk olarak 2015 yılında büyük çıkış yapan İlyas Yalçıntaş’ın klibi olan
incir şarkısı ile giriş yapıyor. Klipte rol alan oyunca giderek dikkat çekmeye başlıyor. Hemen sonrasında ise ilk dizi deneyimi olan tatlı Küçük yalancılar adlı dizide rol almaya başlıyor.

Son olarak ise şu an da gişede yer alan Alya sinema filminde Nimet rolüne can vermiş ve oldukça da beğenilmiştir. Halen ise Fi dizisinde rol almaya devam etmektedir. Gelen fısıltılar arasında ise giderek yıldızının arttığı ve Kıvanç Tatlıtuğ ile de yeni film çalışmaları yaptığı yönünde bilgiler oluyor.