Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Çağıl Özge Özkul Kimdir?

0 765

Babası ve annesi memur olan Çağıl Özge Özkul, 1989 yılında Ankara’ da dünyaya merhaba dedi. Kendinden 7 yaş büyük eski basketbolcu bir abisi olan Özkul, abisinin de teşvikiyle bir süre basketbol ile ilgilendi. Fakat buna rağmen basketbol kariyerini devam ettirmeden yarıda bıraktı. Küçük yaştan beri çalışkan ve hırslı bir yapıya sahip olması eğitim ve kariyer hayatını da doğrudan etkileyen iki faktör oldu.

Eğitim

İlköğretim ve lise eğitimini Ankara’ da aldıktan sonra Ankara Atılım Üniversitesi İktisat bölümünde burslu olarak eğitim hayatını sürdürmeye devam etti. Çalışkan yapısıyla göze batan Özkul, yüksek bir ortalama yaparak okulu birincilikle bitirdi.

2012 yılında ise deyim yerindeyse Çağıl Özge Özkul’ un hayatı değişti. Abisinin yoğun desteğini arkasına alarak katıldığı 2012 Miss Univers yani Kainat Güzellik Yarışmasında 2. oldu ve 12 yıl aradan sonra bu başarıyı Türkiye’ ye getirme gurur yaşattı. Yarışmayla birlikte tüm dikkatleri üzerine çeken Özkul, çok geçmeden GS TV’ den iş teklifi aldı ve kariyer basamaklarını hızlıca tırmanmaya başladı. Galatasaray taraftarı olduğu bilinen Çağıl, GS TV’ de çıkarttığı iyi işler neticesinde BeIN Sports’ da iş teklifi aldı. BeIN Sports’ un iş teklifini kabul eden Özkul, yeni yayın döneminde BeIN Sports’ a transfer olduktan sonra resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamayla bir hayli mutlu olduğunu dile getirdi.

Özel Yaşamı:

Özel yaşamında güler yüzü ve samimi ilişkileriyle dikkat çeken Özkul, uzun süredir birlikte olduğu Sinan Öztürk ile 2015 yılında dünya evine girdi. İzmir’ e bağlı Urla ilçesinde kır düğünü yapan çiftin nikahına spor camiasından birçok ünlü isim de katıldı. Öztürk’ ün evliliği kariyer yaşamında olduğu gibi oldukça başarılı ve sorunsuz bir şekilde devam ediyor.

Futbol fanatiği olan Çağıl, Galatasaray dışında Barcelona’ ya da hayran. Genel olarak İspanyol kültürünü merak etmesi neticesinde ise iki yıl boyunca çalışarak İspanyolca öğrenen Özkul, İngilizceyi de gayet akıcı bir şekilde konuşabiliyor. Dünyayı dolanma hayalini her fırsatta dile getiren Çağıl Özge için seyahat etmek hobiden ziyade bir hayat felsefesi halinde gelmiş durumda. Seyahat etmenin yanında voleybol oynamayı da çok seven Özkul, röportajlarında ömrünün sonuna kadar ne olursa olsun spordan kopmak istemediğini belirtiyor.