Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Çağlar Ertuğrul Kimdir?

0 2.279

Yakışıklılığı ile genç kızların sevgisini kazanmayı başaran Çağlar Ertuğrul kimdir? Star TV ekranlarında yayınlanan Fazilet Hanım ve Kızları dizinde rol alan Çağlar Ertuğrul aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte biyografisi çok merak edilen Çağlar Ertuğrul’un özel hayatı.

Ünlü sinema oyuncusu Jake Gylienhaal’e çok benzetilen Çağlar Ertuğrul, Vizyona 2012 yılında giren ve gişede izleyicinin büyük ilgisini gören ‘Dağ’ adlı sinema filminde ilk çıkışını yaptı.Yine 2012 yılında Atv’de yayınlanmaya başlayan ‘Benim İçin Üzülme’ isimli dizide oynadığı Sinan karakteri ile izleyicinin kalbini çalmayı başarmıştır. Yakışıklı oyuncu, 5 Kasım 1987 tarihinde İzmir Karşıyaka’ da dünya ya gözlerini açmıştır. Ünlü oyuncu 2017 yılında ise Hande Soral ile ‘Biz Size Döneriz’ adlı sinema filminde birlikte rol almıştır. Kendisi evli değildir.

Çağlar Ertuğrul’un Eğitim Hayatı Nasıldır?

Çağlar Ertuğrul’un babası jeoloji mühendisi ve annesi diş hekimidir. Yakışıklı oyuncu, ilkokulu İzmir’de tamamlamış ve kazandığı Bornova Anadolu Lisesi’ ne kayıt olup liseyi burada bitirmiştir. Genç oyuncu, Üniversite eğitimini 2006 yılında kazandığı Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Üniversite yıllarında tiyatro kulübüne giren Ertuğrul, ilk tiyatro deneyimini burada kazandı ve 3 sene oyunculuk yaptı.

Çağlar Ertuğrul’un Kariyeri Nasıldır?

Üniversite yıllarında girdiği tiyatro kulübünde oyunculuk tecrübesi kazanan Ertuğrul, dizilerde, reklamlarda veya filmlerde oynamak için bir ajansa kayıt oldu. Yakışıklı oyuncu kendisini geliştirmek için üniversite son sınıfta Otuzbeş Buçuk Sanat Evi’nde eğitim görmüştür. Daha sonra Üç Mota Sanat Atölyesinde modern oyunculuk eğitimi almıştır. Genç kızların kalbini çalan yakışıklı oyuncu, Pınar ve Türkcell gibi dev markaların reklam yüzü olmuştur. Hayatının dönüm noktası ise yönetmen Alper Çağlar ile tanışmasıdır.  Yönetmen Alper Çağlar’ın sayesinde Dağ isimli sinema filminde Oğuz karakterini canlandırmıştır. İlk sinema filmi deneyimini yaşayan Ertuğrul, Yönetmen Mahsun Kırmızıgül’ den ‘Benim İçin Üzülme’ adlı dizide oynaması için teklif almış ve bu dizide Sinan karakterini canlandırmıştır. İlk dizi tecrübesini de yaşayan genç oyuncu için oyunculuk kapıları tamamen açılmış ve birçok diziden teklif almıştır. 2014 yılında sadece 2,5 ay süren Boynu Bükükler adlı tv dizisinde de rol almıştır. Daha sonra sırayla ‘Kurt Seyit ve Şura’ , ‘Beyaz Karanfil’ gibi dizilerde oynamış, şuan ise ‘Fazilet Hanım ve Kızları’ adlı dizide oynamaktadır.

Çağlar Ertuğrul’un Hangi Diziler Ve Filmlerde Oynadı?

2012 – Dağ (Sinema)

2012 – 2014 Benim İçin Üzülme (Dizi)

2014 – Bana Masal Anlatma (Sinema)

2014 – Boynu Bükükler (Dizi)

2014 – Kurt Seyit ve Şura (Dizi)

2014 – Beyaz Karanfil (Dizi)

2016 – Biz Size Döneriz (Sinema)

2016 –  Dağ 2 (Sinema)

2017 – Fazilet Hanım ve Kızları (Dizi)

Çağlar Ertuğrul Kaç Yaşındadır?

Yakışıklı oyuncu, 1987 yılında dünyaya gelmiş ve şuan 30 yaşındadır.

Çağlar Ertuğrul’un Burcu Nedir?

Kızların hayran olduğu genç oyuncu Çağlar Ertuğrul’un burcu akreptir. Ertuğrul, tam bir akrep erkeği özellikleri göstermektedir.

Çağlar Ertuğrul’un Boyu Ve Kilosu Kaçtır?

Başarılı oyuncu, 79 kilo ve 1,88  m boyundadır.

Çağlar Ertuğrul’un Göz Rengi Nedir?

Son zamanlarda televizyon dizilerinin vazgeçilmez oyuncusu olan Çağlar Ertuğrul’un göz rengi açık kahverengidir.

Şimdilerde Star TV ekranlarında yayınlanan Nazan Kesal, Mahir Günşıray, Deniz Baysal gibi oyuncuların yer aldığı “Fazilet Hanım ve Kızları” dizisinde Yağız Egemen karakterini canlandırmaktadır.

Seçtiğimiz Fotoğrafları