Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Can Yaman Kimdir?

İnadına Aşk Dizisi, Yalın Aras
0 6.228

1989 doğumlu ünlü oyuncu Can Yaman, Dolunay dizisinde Ferit karakterini canlandırıyor. Dizide zengin bir iş adamını canlandıran olan oyuncu Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmasına rağmen, mesleğini icra etmeyerek çevresinin de telkinleriyle oyunculuk mesleğine yönelmiştir.

Can Yaman büyük annesi Makedon’dur. büyük babası ise Yugoslav kökenlidir. 1.83 boyundaki oyuncu 70 kg’dır. Fiziği ile beğeni toplayan oyuncu, lise yıllarında değişim programı ile 1 sene Amerika’da eğitim görmüştür. Hukuk Fakültesi’nde okurken zorunlu stajını yaptığı yıllarda çevresinden ve staj yaptığı yerlerdeki hakimlerin de kendilerine önerisi üzerine kariyerini belki de bu baskılar yüzünden oyunculuğa yönlendirmiştir.

Can Yaman
Hangimiz Sevmedik Dizisi, Tarık Çam

Eski Avukat

Pricewaterhouse Coopers’da avukatlık mesleğini 6 ay kadar yapmış ancak mesleğine ara vermiştir. İnadına Aşk dizisinde Yalın Aras, Hangimiz Sevmedik dizisinde Tarık Çam karakterlerine hayat vermiştir.

Can Yaman
İnadına Aşk Dizisi, Yalın Aras

Dolunay dizisiyle de adından söz ettireceği kesin olan yakışıklı oyuncu, Hangimiz Sevmedik dizisinde Selen Soyder ile yaşadığı tartışma ile magazin gündeminde uzun süre yer almıştı. Bu tartışma yüzünden dizi yayın hayatına son vermişti.