Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Cemal Toktaş Kimdir?

Meryem dizisi Savcı Oktay (Cemal Toktaş)
0 815

Kanal D’ de yayınlanmaya başlayan Meryem adlı diziyle tekrar seyirci karşısına çıkan Cemal Toktaş, 14 Ocak 1983 tarihinde İstanbul’ da ailenin tek çocuğu olarak dünya ya gözlerini açmıştır. Karizmatik oyuncu, ilk olarak 2003 yılında Evlat isimli dizide rol almış ve bu diziyle tanınmıştır. 2003 yılından itibaren 11 projede boy gösteren başarılı oyuncu, son olarak seyircinin ilgisini çeken Meryem dizisinde Oktay Şahin karakteri ile beğeni toplamaktadır.

Cemal Toktaş Hangi Okullardan Mezun Olmuştur?

Başarılı oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çeken Cemal Toktaş’ın  ilkokul ve liseyi nerede tamamladığı bilinmemekle beraber liseden sonra her zaman ilgi duyduğu oyunculuğa adım atmak için İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarına kayıt olmuştur. Burada başarılı öğrencilik dönemi geçiren Toktaş, ilk oyunculuk deneyimini tiyatro da yaşadı.

Cemal Toktaş Oyunculuk Kariyerinde Hangi Projelerde Rol Almıştır?

2003 yılında daha 20 yaşındayken Evlat adlı televizyon dizisiyle ekranlara ilk adımını atan Cemal Toktaş, 2004 yılında ise Şeytan vec 24 Saat adlı projelerde yer almıştır. Başarılı oyuncu asıl ününü Sıla dizisiyle kazanmıştır. 2006 yılında yayınlanmaya başlayan dizide Cansu Dere ve Mehmet Akif Alakurt başrolde oynamıştır. Yakışıklı oyuncu, Sıla dizisinde Sıla karakterinin erkek kardeşi olan Azad karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Adını Sen Koy ve Kara Köpekler Havlarken adlı projelerde yer alan Toktaş, ilk beyaz perde deneyimini ise yapımcılığını Mahsun Kırmızıgül’ ün yaptığı Güneşi Gördüm adlı sinema filmiyle yaşamıştır. 2009 yılında vizyona giren filmde Toktaş, Kadri karakterine hayat vermiştir. Film beğenilmiş ve gişede başarılı olmuştur.

Başarılı oyuncu, 2010 yılında reyting rekorları kıran Doktorlar dizisinde de rol almıştır. Cemal Toktaş ilk başrol’ünü 2011 yılında Atv’ de yayınlanan Tövbeler Tövbesi adlı dizide Mahir karakteri ile oynamıştır. Ayrıca dizide Keremcem, Tuba Ünsal ve Fulya Zenginer gibi ünlüler de başrolde oynamıştır. 2012 yılında Böyle Bitmesin dizisinde rol alan oyuncu, 2014 yılında ise yine başrol oynamıştır. Yılanların Öcü adlı dizide Hande Soral ile birlikte rol almıştır. 34 yaşındaki oyuncu, 2017 yılında Kanal D’ nin yeni dizisi olan Meryem adlı diziyle ekranlara geri dönmüş ve ilk defa kötü bir karakteri canlandırmaktadır. Toktaş, dizide Savcı Oktay karakterini canlandırmaktadır.

Meryem Dizisinde Cemal Toktaş’ın Canlandırdığı Savcı Oktay Şahin Kimdir?

Savcı Oktay Şahin, dizinin ana karakteri Meryem’in uzun zamandır sevgilisidir. Savcılık görevine başlamadan önceki gece kazaya karışıyorlar. Direksiyonda kendisi olmasına rağmen Meryem’in suçu üstlenmesini kabul ediyor. Kendisini kurtarmak için her türlü yalanı söyleyebilecek, para ve güç için her şeyi göze alabilecek biri. Gözü hep yüksektedir.

Savcı Oktay Şahin
Meryem dizisi Savcı Oktay Şahin

Cemal Toktaş’ın Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Karizmatik oyuncu Cemal Toktaş’ın boyu 1,76 m olmakla beraber kilosu 73 tür.

Cemal Toktaş’ın Göz ve Saç Rengi Nedir?

Genç kızların sevgilisi olan başarılı oyuncunun göz rengi kahverengi ve saçı siyahtır.

Cemal Toktaş’ın Burcu Nedir?

14 Ocak 1983 tarihinde dünya ya gelen Toktaş’ın burcu Oğlak’tır.

Cemal Toktaş Evli Midir?

Meryem dizisiyle ekranlara geri dönen Cemal Toktaş, ünlü oyuncu Nergis Öztürk ile evlidir.

Meryem dizisi diğer oyuncuların biyografileri için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.