Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Cenk Eren Kimdir?

0 12.097

Çıkardığı birçok albüm ve şarkıları ile dinleyicinin gönlünü fetheden Cenk Eren, 1970 yılında Ankara’da dünya ya gözlerini açmıştır. Başarılı sanatçının gerçek adı Yüksel Venedik’tir. Sanat hayatına dansçılık yaparak giren Cenk Eren, 1985 yılında Ankara Radyosunda bir koroda korist görevi yaptı. Daha sonra İstanbul’ a giderek ilk albümü olan Ve Cenk Eren’i 1995 yılında piyasaya sürdü. Bu albümden sonra gece kulüplerinde de sahneye çıkmaya başlayan Cenk Eren, ismini sanat dünyasında duyurmaya başladı. 2000 yılında ilk tv programını yaptı. Bu programla seyircinin beğenisini toplayan Cenk Eren, 2002 yılında ise Nükhet Duru ile kameralar karşısına geçti. Eren, sonuncusu 2012 yılında olmak üzere toplam 7 tane albüm çıkardı.

Cenk Eren Hangi Okullardan Mezun Oldu?

Yaptığı programlar ve albümler ile 2000’li yılların başında popüler olan Cenk Eren, ilkokul ve liseyi memleketi Ankara’da tamamladıktan sonra Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğunda 1 yıl dansçılık yaptı. Bununla sanat hayatına giren başarılı şarkıcı üniversite eğitimi almadı.

Cenk Eren’in Yer Aldığı Projeler Nelerdir?

Müzik hayatına 1985 yılında Ankara’da gece kulüplerinde sahneye çıkmasıyla başladı. Daha sonra Ankara Radyosu Çok Sesli Gençler Korosunda görev almaya başladı. Her iki işin birlikte ağır geldiği Cenk Eren, Ankara Radyosundan istifa ederek sadece gece kulüplerinde sahne almaya başladı. 2 yıllık askerlik görevinin ardından 1990 yılında Alanya’ya yerleşti ve burada 3 sene sahneye çıktı. 1993 yılında İstanbul’a taşındı. 2 yıl burada çalışan Cenk Eren, 1995 yılında ilk albümü Ve Cenk Eren’i çıkardı. 2000 yılında Star Tv’de Yıldız Savaşları adlı programı yaptı. Bu program ile seyircinin beğendiği isimler arasına girdi. Yine aynı yıl ikinci albümü olan Gözlerin’i piyasaya sürdü. Albüme 3 yıl ara verdikten sonra 2003 yılında Kader Çıkmazı albümünü çıkaran başarılı sanatçı, 2004 yılında Show Tv ekranlarında Muhteşem İkili adlı programı Nükhet Duru ile yaptı ve ününü ikiye katladı. Bu programın ardından 2006 yılında Kiraz Mevsimi adlı albümü piyasaya sürdü. Bu çalışması da beğeni toplayan Cenk Eren, 3’er yıl arayla Dönüm Noktam ve Kasetimi Al albümlerini çıkardı

Cenk Eren’in Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Başarılı sanatçı Cenk Eren’in boyu 1,74 m olmakla birlikte kilosu 64tür.

Cenk Eren’in Saç ve Göz Rengi Nedir?

Kariyerli şarkıcı Cenk Eren’in saç ve göz rengi siyahtır.

Cenk Eren’in Sevgilisi Var mı?

51 yaşındaki başarılı müzisyen aşk hayatıyla gündeme gelmemiştir. Cenk Eren’in medyaya yansıyan bir sevgilisi bulunmamaktadır.