Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Çocuklar Duymasın

Çocuklar Duymasın
0 206

Ekranların sevilen dizisi olan Çocuklar Duymasın, yıllardır izlediğimiz bir dizi. Tabi yıllar içerisinde çoğu kez yeniden başladı, bitti, tekrar başladı ve bitti. Bu yüzden hem izlenme açısından, hem de takip açısından gündemi ele alan ve bu kapsamlarda kendi içerisinde pek çok şeyi ön plana çıkaran bir dizi diyebiliriz. Ama ağırlıklı olarak aile içi izlenme konusunda artı sağladığı için önem arz ediyor. Yani tam bir aile dizisi olma özelliği taşıyor. Bu yüzden de sevilerek izlenen bir dizi oluyor haliyle.

Çocuklar Duymasın Dizisinin Konusu Nedir?

Çocuklar Duymasın dizisinin konusu, aile içi ilişkilerdir en özet haliyle söyleyecek olursak. Zira aile içi ilişkiler, çoğu zaman komik, çoğu zaman dram bir hal taşıyor olabilir. İşte bunca şeyin hepsini tek bir dizi içerisinde görebiliyoruz.

Çocuklar Duymasın Dizisi Nerede Çekiliyor?

İstanbul üzerinde çekilen dizinin 2017 versiyonu ile ilgili şu an için net bilgi yok. Ama tahminlerimize göre yeni bir eve taşınılmaz ise, yine İstanbul üzerinde çekilecek ve bölge olarak da Sarıyer tarafları kullanılacak.

Çocuklar Duymasın Dizisi Oyuncuları Kimlerdir?

 • Tamer Karadağlı(Taş Fırın Haluk)
 • Furkan Kızılay(Havuç)
 • Pınar Altuğ(Meltem)
 • Zeyno Günenç(Dominant Teyze Gönül)
 • Volkan Severcan(Zero Tuna)
 • Eren Aksu(Beton ORÇUN)
 • Öykü Güven(Merve)
 • Alparslan Özmol(Çaycı Hüseyin)
 • Suzan Kardeş(Kadriye)
 • Melek Şahin(Emine)
 • Şükrü Koyuncu(Şükrü)
 • Vatan Şaşmaz(Engin)

Şeklinde ilerleyen bir oyuncu kadrosu var. Zaten aşina olduğumuz ve bildiğimiz kadroya, yeni sürpriz oyuncular eklenebilir.

Çocuklar Duymasın Dizisi Oyuncuların Kıyafetleri?

Çocuklar duymasın dizisinin oyuncularının kıyafetleri, genellikle Anadolu insanının ve modern insanın giydiği kıyafetler olarak çıkıyor karşımıza. İş kadınlarının ve modern iş erkeğinin kullandığı bu kıyafetler, gözümüze hiç de yabancı gelmeyen ve günlük hayatta her yerde görebileceğimiz türden kıyafetler oluyor. Ziyadesiyle kafa karıştırıcı detaylara yer verilmeyen dizide, belki antik dokunuşlar da sergilenebiliyor zaman zaman. Ama bu da lezzet katan farklı bir olgu tabi.

Çocuklar Duymasın Dizisinde Çalan Şarkılar?

Dizide genellikle mevcut jenerik çalıyor. Tıpkı Hababam Sınıfı jeneriği gibi kullanılan bu jenerik oldukça eğlenceli iken, yavaşlatınca da duygusal bir hale dönüşüyor. Bu yüzden pek çok yerde kullanılabilen bir jenerik oluyor. Genelde bu şarkı dışına çıkılmıyor.

Çocuklar Duymasın Hangi Gün Hangi Kanalda?

Dizinin başlangıç tarihi 23 Temmuz olarak çıkıyor karşımıza. Yani Pazar günleri yayımlanacak olan dizi, aslında zamanla daha da erkene çekilebilecek bir hale getirilebilir. Lakin şu an için net başlangıç tarihi 23 Temmuz akşamı saat 20:00’da.

Çocuklar Duymasın Dizisi Hangi Dizinin Uyarlaması?

Çocuklar Duymasın dizisi, aslında modern aile yapısının kabuklarını işleyen bir dizi olduğu için, özgün bir çalışma diyebiliriz. Yani tam anlamıyla kendine has bir tarzı var ve bu tarz her yerde kullanılabiliyor. Bu yüzden özgün olan başka bir işten alıntı ya da uyarlama demek yanlış olur. Gerek senaryo, gerek olaylar zaten yaşadığımız şeyler olduğu için, bir yerden uyarlama yapılması pek söz konusu değil.

Çocuklar Duymasın Dizisi Oyuncuları Sosyal Medya Hesapları?

Çocuklar duymasın dizisi fragmanı sosyal medya hesaplarına bakacak olursak, sosyal medya üzerinde hemen hemen her oyuncunun bir hesabı var. Yapılacak olan tek şey, bu hesaplara ulaşmak olacak. Peki bunun için ne gerekiyor? Bütün sosyal medya sayfalarından oyuncuların kendi isimleri ile aratırsanız, orijinali mavi tık olan hesaplar ile zaten karşılaşacaksınız. Linkler sürekli değişebildiği için, link vermek istemedik bu konuyla ilgili.  İyi seyirler diliyoruz.

Kaynak: Dizi Gündem