Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Dilan Çiçek Deniz Kimdir?

0 247

Güzel oyuncu Dilan Çiçek Deniz, 1995 yılının 28 Şubat’ ında dünyaya gelmiştir. Annesi Hale Temizyürek, babası ise Orhan Deniz’ dir. Annesi ve babası öğretmen olan Deniz, çocukluk yıllarından itibaren edebiyat ve tiyatro ile sürekli olarak ilgilenmiştir. Öyle ki Dilan 15 yaşındayken “Güneşi Annem Sanırdım” ismini verdiği şiir kitabını yayınladı. Dilan Deniz, özellikle lise hayatında üç yıl boyunca tiyatro eğitimi aldı ve bu dönemde tiyatroya olan sevgisi zirve yaptı. Çalışmasının ve emeklerinin meyvesini ise 17 yaşındayken katıldığı liselerarası tiyatro yarışmasında oyunculuk ödülü alarak perçinledi.

Tiyatroya olan ilgisinin yanında modellikte de yapan Dilan Çiçek Deniz, 2014 yılında Elidor’ un düzenlediği Miss Turkey güzellik yarışmasında 2. sırada yer almıştır. Takip eden yılla ise Miami’ de düzenlenen kainat güzelliği yarışmasında ülkemizi temsil etti.

Oyunculuk kariyerindeki ilk projesi ise 2015 yılında yayınlanan “Tatlı Küçük Yalancılar” isimli dizi oldu. Bu dizide Ebru karakterini canlandıran Deniz, Şükrü Özyıldız ve Bensu Soral ile başrolleri paylaştı. İkinci projesi ise yine aynı yıl içerisinde Kanal D’ de yayınlanan ve başrollerinde Evrim Alasya ve Erdem Kınay’ ın yer aldığı “Güneşin Kızları” dizisinde oldu. Daha sonra ise yine Kanal D’ de yayınlanan “Bodrum Masalı” dizisinde Timuçin Esen, Şevval Sam ve Hilmi Cem İntepe ile başrolde görev aldı. Dizide canlandırdığı Su isimli karakteri ile büyük beğeni toplayan Dilan Çiçek’ in yıldızı bu dizi sonrasında iyiden iyiye parlamaya başladı. 2016 yılında Pantene Altın Kelebek ödüllerinde “Yıldızı Parlayan” ödülünü alan Deniz, şu an Show TV’ de yayınlanan Çukur dizinde başrolde görev alıyor.

Özel hayatı:

Deniz özel hayatı için verdiği bir röportajda evinde huzur dolu bir ortama sahip olduğunu paylaşmıştır. Evde kaldığı zamanlarda kitap okumayı, dizi izlemeyi ve kendini geliştirmeyi çok sevdiğini belirtti. Kitap okumayı bir yaşam tarzı haline getiren güzel oyuncu, yayınlayacağı ikinci kitabının çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı. Bunun yanında İngilizce’ yi akışı bir şekilde konuşan Dilan Çiçek Deniz ’ in, en büyük hayali ise; yurtdışındaki film ya da dizi projelerinden birinde başrol olarak oynamak.