Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Cüneyt Tek Kimdir?

0 589

Türkiye’nin ünlü prodüktörlerinden Şahin Özer 2015 yılında “ bu yıl bizim yılımız olacak ve yaptığımız her şarkı ile yıla damgamızı vuracağız “ dediği Cüneyt Tek kimdir, albümleri nelerdir ve hangi şarkıları seslendirmiştir? Romantik müziklerin adamı olarak tanınan sanatçı 1979 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Kova burcudur. Çıkış aşamasında yapmış oldukları iddialı açıklamalarını bir bir gerçekleştirmiş ve kısa sürede Türkiye’nin sevilen sesleri arasında olmuştur.

2005 yılında ilk albümü olan “ gidersen “ e klip çeken sanatçı, albümü tamamlayabilmek için yaklaşık 1,5 yıl boyunca hazırlanmıştır. Albümün yapımcılığı Şahin Özer’e, aranjörlük ise Suat Aydoğan’a emanet edilmiştir. Toplamda 12 adet eserin bulunduğu albümde 10 tanesinin söz ve müziği kendisine aittir. Diğer ikisi ise yapımcısı Şahin Özer’e aittir.

Şarkıcının 2. Albümü “ Kurşun” dur. Bu albümde yer alan şarkılar, teneke, kurşun, papatya, evliler de sever, unutmayacak, bahse girerim, çuval, yalan, yalan mıydı, sen üzülme, baba ve kurşun şarkısının akustik versiyonudur.

Nazar boncuğu adını verdiği diğer albümünde Annem, Kedi, Kıskanmayan âşık, melekler, müzeyyen ve nazar boncuğu şarkılarını seslendirmiştir. Sonraki albümü “ çünkü aşk “ olmuştur. Bu albümde; Annenle tanıştırır mısın, aşkım, bana ne ondan bundan, bu işte de bir hayır, madem, cayır cayır ve yolunu bulurum şarkılarına yer vermiştir. Single olarak hazırladığı “ gel gel “ isimli şarkısını Yaşar ile birlikte seslendirmiştir. Son olarak da yabancı olarak adlandırdığı single şarkısını takipçilerinin beğenisine sunmuştur.

Cüneyt Tek’in Yeni Şarkısı Yabancı

Büyük beklenti ve reklam ile piyasaya giren sanatçı, o zamanlarda gerçekten de belli bir seyirci kitlesini elde etmiş, ancak albüm yapmayı bıraktığı anda piyasada unutulup gitmiştir. Aslında müzik sektörünün en büyük çıkmazı da bu noktada karşımıza çıkıyor. Kalıcı eserler üretilmemesi, günü kurtaran şarkıların kaygan dinleyici kitlesine hitap etmesi Cüneyt Tek için de olumsuz etkisini de geçmiş dönemde göstermiştir. Ancak bu olumsuz sonuçtan kurtulmak için 2017 yılı içerisinde arpej yapım desteği ile “ yabancı “ şarkısını çıkartmıştır.  Slow parçaların prensi, hareketli şarkılarda kendisini göstereceğe benzemektedir. Bekleyip göreceğiz. Şarkı henüz istenilen dinleyici kitlesine ulaşmamış durumda.