Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Damla Aslanalp Kimdir?

Damla Aslanalp
0 113

02 Aralık 1990 senesinde dünyaya gelen Damla Aslanalp doğma büyüme Almanyalıdır. Dizi oyuncusu olan Damla Aslanalp, Almaya’nın Gelsenkirchen şehrinde 2003 yılında düzenlenen Miss Turkuaz güzellik yarışmasında üçüncü olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır ve bu yarışma sayesinde tanınmıştır. Babasını küçük yaşta kaybeden gurbetçi oyuncu annesi ile zorlu bir çocukluk geçirmiştir. Ancak bu günlere hem güzelliği hem de yeteneği sayesinde gelebilmesini bilmiştir.

Rol aldığı dizi ve filmler

Mahsun Kırmızıgül’ün keşiflerinden olan Aslanalp, ilk olarak Kadim Dostum dizisinde boy göstermiştir. Bu dizide oyunculuğu beğenilmiş ve önü açılmıştır. Daha sonra asıl tanındığı dizi ise TRT ekranlarında yayınlanan Filinta dizisi ile olmuştur. Dizide Lara Zaharyas karakterini canlandırmıştır. Bu dizide Serhat Tutumluer, Onur Tuna ve Mehmet Özgür gibi isimlerle birlikte çalışma fırsatı bulmuştur.

2017 yılında Fox TV’de yayınlanan ve oyuncu kadrosunda Kudret Turaboğlu, Ülfet Turaboğlu, Fikret Turaboğlu, Meryem Turaboğlu, Şahin Turaboğlu gibi isimlerin yer aldığı Kırlangıç Fırtınası dizisinde Maral Yılmaz karakterini canlandırmıştır.

Damla Aslanalp’in Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Doğal güzelliği ile bilinen Damla Aslanalp 1.75 boyunda ve 55 kilo ağırlığındadır.

Damla Aslanalp’in Göz Rengi ve Burcu Nedir?

Yeşil gözleri ile dikkat çeken güzel oyuncu Yay burcudur.

Damla Aslanalp’in sevgilisi var mı?

Güzel oyuncunun bilindiği kadarıyla sevgilisi yoktur. Aşk hayatını daha gizli yaşamaya çalışmaktadır. Sevgilisi olduğunda buradan sizlerle paylaşacağız.