Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Damla Aslangiray Kimdir? Kaç Yaşında?

0 31.543

Damla Aslangiray, Silivri de 15 Aralık 2001 yılında doğmuştur. 2018 yılı itibariyle 17 yaşındadır.

Eğitim-Öğretim hayatı ise Kırklareli Vize’de bir liseye de tamamlamıştır. İlk olarak ‘Hayatın Tek Tesellisi Aşk’ kitabını yazarak kendisinin varlığından haberdar ettirdi. İlk kitabının öncülüğünü ise Araştırmacı-Gazeteci Süleyman Sefer Cihan, kendisine övgü dolu sözler yağdırarak bu yola baş koymasını sağlamıştı. Damla Aslangiray’ın ilk kitabı 16 yaşında basılmıştır.

 

07.02.2018 yılında babasını kaybeden Damla Aslangiray, sosyal medya ortamında yazı yazma yeteneğinin babasından geldiğini kendisi açıklamıştır.  Yazılarında çok karamsar bir üslüpla yazmasına rağmen sosyal hayatında çok neşeli ve pozitif olduğu öğrenilmiştir.

DAMLA ASLANGİRAY’IN YAZARLIĞA BAŞLAMASINA ETKİ EDEN KONU?

Damla Aslangiray’ın yazarlığa başlamasında en etkili babası olması sıra bir de okulunda olan Edebiyat öğretmeni Zafer DÖNMEZ olduğu biliniyor. Kitaplarında karamsarlığıyla anılan genç yazar çevresine  yarattığı pozitif enerji ile ters köşeye düşürüyor.

Damla ASLANGİRAY’ın sosyal medyaya en çok konuşulan konusu ise gözlerinin çok keskin ve etkili bakması oldu, genç yazar bu durumdan rahatsız olarak instagram da yorumlara kapattı, dalgalı saçlarıyla ve keskin bakışıyla anılan Damla ASLANGİRAY 2018 yılının Mayıs ayında çıkacak olan ‘Yıldız Yağmuru’ büyük bir merakla beklenmektedir. Genç yazarın hobileri ise ata binmek, film seyretmek, tiyatro oynamak olduğu paylaşılmıştır.

DAMLA ASLANGİRAY NERELİ?

Kırklareli – Vize

DAMLA ASLANGİRAY YAŞI?

17