Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Deniz Bolışık Kimdir?

0 913

Tiyatro ile oyunculuğa başlayan güzel oyuncu Deniz Bolışık, 31 Temmuz 1982 tarihinde Ankara’ da dünya ya gözlerini açmıştır. Memleketi Ankara da eğitim gören Deniz Bolışık, burada tiyatro oyunlarında görev almış başarısı ve yeteneğiyle dikkat çekmiştir. Daha sonra İstanbul’ a yerleşen güzel oyuncu, burada da tiyatrolarda görev almaya devam etti. İlk dizi deneyimini ise 2006 yılında Hisarbuselik adlı dizide canlandırdığı Gönül karakteriyle yaşadı. Bu dizinin ardından fark edilmeye başlanan Deniz Bolışık, birçok dizi projesinde yer aldı. Son olarak 2017 yılında yayına giren Kanatsız Kuşlar adlı dizide rol almaktadır.

Deniz Bolışık Hangi Okullardan Mezun Olmuştur?

Oyunculuk kariyerine tiyatroda başlayan Deniz Bolışık, ilkokul ve liseyi memleketi Ankara’ da tamamladıktan sonra üniversite için İzmir’ e yerleşti. Burada Dokuz Eylül Üniversitesine kayıt olan Bolışık, eğitimini yarıda bırakarak Ankara’ ya döndü. Memleketinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarına kayıt oldu. Üniversite eğitimini burada tamamlayan başarılı oyuncu, Ankara’ da birkaç tiyatro oyununda oynadıktan sonra İstanbul’ a taşındı.

Deniz Bolışık Hangi Dizilerde Rol Aldı?

Memleketi Ankara’ da ve daha sonra İstanbul’ da birçok tiyatro oyununda rol alarak tecrübe kazanan Deniz Bolışık, 2006 yılında Hisarbuselik adlı dizide oynadı. Ayrıca 2007 yılında Ayrılık adlı bir televizyon programında görev aldı. Yine 2007 yılında Barış Akarsu’ nun başrol oynadığı Yalancı Yarim dizisinde rol aldı. Yer aldığı bu projeler ile ününü ikiye katlayan başarılı oyuncu, 2011 yılında Canan dizisiyle ekranlarda boy gösterdi. 2013’te Zeynep Aydemir ve Arda Öziri ile birlikte Aşkın Bedeli dizisinde oynadı. 2017 yılına Kırlangıç Fırtınası adlı dizide canlandırdığı Zehra Turaboğlu karakteriyle giren güzel oyuncu devamında ise bu diziden ayrıldı. Yine 2017 yılında Ahmet Varlı ve Ümit Kantarcılar ile Atv de yayınlanan Kanatsız Kuşlar dizisinde oynamaktadır.

Deniz Bolışık’ın Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Çekici oyuncunun boyu 1,67 m olmakla birlikte kilosu 50dir.

Deniz Bolışık’ın Saç ve Göz Rengi Nedir?

Tiyatroda oyunculuğa başlayan Deniz Bolışık’ın saç rengi kumral iken göz rengi yeşildir.

Deniz Bolışık’ın Burcu Nedir?

31 Temmuz 1982 tarihinde dünya ya gelen Deniz Bolışık, Aslan burcudur. Ayrıca başarılı oyuncu şuan 35 yaşındadır.

Deniz Bolışık’ın Sevgilisi Var mı?

35 yaşındaki güzel oyuncunun magazin sayfalarına yansıyan bir sevgilisi yoktur. Başarılı oyuncu bir röportajda aşk aradığını ve şuana kadar bulamadığını söylemiştir.

Fotoğrafları