Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Derya Şensoy Kimdir?

0 397

2013 yılında oyunculuğa başlayan ve usta oyuncu Ferhan Şensoy’ un kızı olan Derya Şensoy, 7 Şubat 1990 tarihinde İstanbul’ da dünya ya gözlerini açmıştır. Güzel oyuncunun tam adı Neriman Derya Şensoy’ dur. Başarılı oyuncunun birde yine oyuncu olan ablası vardır.  Aynı zamanda Derya Şensoy’un annesi ünlü Derya Baykal’dır. Derya Baykal ile Ferhan Şensoy 2004 yılında boşanmışlardır. Ferhan Şensoy gibi usta bir tiyatrocunun kızı olan Derya Şensoy, oyunculuğa merak salmış ve babasının desteği ile oyunculuğa adımını atmıştır. 2013 yılında yayınlanan Doksanlar adlı dizide Tuğba Kahraman karakterini canlandırarak televizyon ekranlarına merhaba dedi. 4 yılda 5 projede yer aldı.

Derya Şensoy Hangi Okullardan Mezun Olmuştur?

Ünlü ve sevilen bir ailenin kızı olan Derya Şensoy, ilkokulun ardından Üsküdar Amerikan Lisesinden mezun oldu. Daha sonra illüstrasyon ve tasarım eğitimi almak için New York’a gitti. ABD’de Parsons The New School for Design okulunda eğitim aldı. İngiltere’de takı üzerine çalışmalar da yaptı. Güzel oyuncunun babası ve annesinden oyunculuk eğitimi aldığı bilinmektedir.

Derya Şensoy Hangi Projelerde Yer Aldı?

Başarılı oyuncu Derya Şensoy, dört yıllık oyunculuk kariyerinde 2 dizi ve 2 sinema filminde oynadı. 2013 yılında Doksanlar dizisinde Tuğba Kahraman karakterini canlandırdı. 2014 yılında ise ilk sinema filminde oynadı. Çakallarla Dans:Sıfır sıkıntı adlı sinema filminde Mihriban karakterine hayat verdi. Bu projeler ile tecrübe kazanan genç oyuncu, 2015 yılında Hesapta Aşk adlı sinema filminde canlandırdığı Sinem karakteri ile beyaz perde de boy gösterdi. Yine 2015 yılında Mayıs Kraliçesi adlı dizide rol alan Derya Şensoy, 2017 yazında başlayan Bu Sayılmaz adlı dizide Cansın Saymaz karakterini canlandırmaktadır. Bu dizide canlandırdığı karakter ile seyircinin beğenisini toplamayı başarmıştır.

Derya Şensoy’un Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Güzelliği ve yeteneği ile dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncunun boyu 1,72 m olmakla birlikte kilosu 61dir.

Derya Şensoy’un Saç ve Göz Rengi Nedir?

Başarılı oyuncunun saç rengi sarı iken göz rengi mavidir.

Derya Şensoy’un Burcu Nedir?

7 Şubat 1990 tarihinde dünyaya gelen Derya Şensoy, Kova burcudur. Ayrıca genç oyuncu şuan 27 yaşındadır.

Derya Şensoy’un Sevgili Var mı?

Usta tiyatrocu Ferhan Şensoy’un kızı olan Derya Şensoy’un kendisi gibi oyuncu olan Seçkin Özdemir ile ilişkisi vardır. Seçkin Özdemir, sevgilisi Şensoy’ dan 8 yaş büyüktür.

Fotoğrafları