Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Derya Uluğ Kimdir?

0 1.510

Canavar şarkısıyla yine gündeme gelen başarılı şarkıcı Derya Uluğ kimdir? Hem sesiyle hem güzelliği ile ön planda olmayı başaran Derya Uluğ aslen nerelidir ve Derya Uluğ gerçek yaşı kaçtır? İşte müzik kariyeri ve hayatı.

Milyonlarca müzik sever tarafından beğenilen Okyanus isimli single ile listeleri alt üst eden güzel şarkıcı Derya Uluğ, 21.02.1986 yılında İzmir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Aslında Derya Uluğ’un tanınma serüveni vokalistlik ile başlamıştır. 4 sene boyunca Ebru Gündeş’in vokalistliğini yapmıştır. Daha sonra ise kendi albümünü çıkarmış ve Okyanus adlı single ile patlama yapmıştır.

Derya Uluğ’un Müzik Kariyeri Nasıldır?

Başarılı şarkıcı Derya Uluğ, müziğe olan yeteneğini daha çocukluğundan göstermiştir. İzmirli güzel şarkıcı 8 yaşındayken ünlü bir radyo tarafından yapılan ses yarışmasına katılmış ve buradan birincilikle ayrılmıştır. Burada kazandığı birinciliğin kendisine yararı olmuş ve İzmir’de Çocuk Musiki korosunda yer almayı başarmıştır. Bu koro serüveni sırasında keman’la ilgilenmeye başlayan güzel sanatçı, keman eğitimi de aldı. Eğitimini 15 yaşına kadar aralıksız sürdüren Uluğ, daha sonra konserlere çıkmaya da başladı ve bu konserler de solistlik yaptığı da oldu. Kendini geliştirmeye ara vermeyen başarılı şarkıcı, şan eğitimi almaya karar verip şan eğitimini de tamamlamıştır. Artık müzik konusunda tecrübeli ve bilgili olan Uluğ birçok mekan dan sahne teklifi aldı. Bu teklifleri değerlendiren şarkıcı İzmir’de birkaç mekanda sahne almıştır. Derya  Uluğ, sahnede pop müzikleri seslendirmiştir. Güzel sanatçı bu süreçte piyano eğitimi de aldı. Asıl ününü kazanması Ebru Gündeş’in yanında çalışması ile olmuştur. 4 yıl çalıştıktan sonra kendi albümünü çıkaracağı gerekçesiyle ayrılmış ve çıkardığı albümle Türkiye’yi sallamayı başarmıştır. Derya Uluğ, çıkardığı Okyanus isimli single ile listelerde zirveye yerleşmiş ve 13 Kasım 2016 tarihinde 43. Pantene Kelebek Ödüller’inde ‘En iyi çıkış yapan solist’ ödülünü almıştır. Güzel sanatçı şuan yeni projeler hazırlığı yapmaktadır.

Derya Uluğ Eğitim Hayatı Nasıldır?

Başarılı şarkıcı, ilkokul ve liseyi İzmir’de tamamlamış. Bu yıllarda tüm ilgisini müzik eğitimine vermiş ve kendisini müzik konusunda geliştirmiştir. Lise öğreniminden sonra kazandığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Konservatuvarına kayıt yaptırmamış, yine aynı üniversitede ki müzik öğretmenliği bölümüne kayıt olup bu bölümü bitirmiştir. Daha sonra Haliç Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ında yüksek lisans yapan Derya Uluğ eğitim hayatını burada sonlandırmıştır.

Derya Uluğ

Derya Uluğ’un Yaşı Kaçtır?

Genç ve çekici sanatçı, 21.02.1986 yılında doğmuş ve şuan 31 yaşındadır.

Derya Uluğ’un Burcu Nedir?

21 Şubat’ ta dünyaya gözlerini açan Uluğ, tam bir kova burcudur.

Derya Uluğ’un Boyu Ve Kilosu Kaçtır?

İzmirli güzel şarkıcının boyu 1,66 ve kilosu 53 tür.

Derya Uluğ’un Gözü Ne Renktir?

Yaptığı albümle Türk listelerini alt üst edip zirveye oturan genç şarkıcının gözleri yeşil renktir.

Seçtiğimiz Fotoğrafları