Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Devlet Bahçeli kimdir? Eşi var mı? Aslen nereli?

devlet-bahçeli-kimdir
0 6.350

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli kimdir? Siyaset adamı olan Devlet Bahçeli aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır? Yıllardır siyasetin içinde yer alan başarılı isim Devlet Bahçeli evli mi eş var mı soruları hakkında en çok konuşulan konular arasında. İşte Bahçe’nin biyografisi ve tüm hayatı

DEVLET BAHÇELİ KİMDİR?

1 Ocak 1948 senesinde dünyaya gelen Devlet Bahçeli bahçeli doğma büyüme aslen Osmaniyelidir. Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı olan Bahçeli ülkü ocakları kurucularındandır

Devlet Bahçeli’nin ailesi ve özel hayatı

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde büyüyen Bahçeli Osmaniye’nin tanınmış çiftçisi olan Salih Bey’in ve Samiye Hanım’ın oğludur. Devlet Bahçeli’nin kökeni Türkmendir. Geniş bir ailesi olan başarılı siyatçenin 3 kardeşi bulunmaktadır. Osmaniye’de ise Fettahoğulları olarak tanınmaktadırlar.

Devlet-Bahçeli-gençlik-fotoğrafı
Devlet-Bahçeli-gençlik-fotoğrafı

Hakkında en çok merak edilen konu ise Devlet Bahçeli evlimi, Devlet Bahçeli eşi kim soruları sorulmasına karşın Bahçeli hiç evlenmemiş ve eşi olmamıştır.

Bahçeli’nin eğitim hayatı

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli ilk okul eğitimini Osmaniye’de tamamladıktan sonra Ortaokul eğitimini Adana’da Özel Çukurova Koleji’de yatılı olarak okumuş ve bitirmiştir. Lise eğitimi için İstanbul’ya yerleşen Bahçeli burada Emirgan Akgün Koleji ve Özel Ata Koleji liselerinden başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

Devlet-Bahçeli-siyasi-kariyeri-hayatı
Devlet-Bahçeli-siyasi-kariyeri-hayatı

Üniversite eğitimini ise 1967 senesinde Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde Dış Ticaret bölümünü bitirmiş ve derece ile mezun olmuştur.

Bahçeli’nin siyasi kariyeri

6 Temmuz 1997 senesinden beri MHP’nin genel başkanı olarak görev yapan Bahçeli 1999 ve 2016 seçimleri arasında sadece Osmaniye’den milletvekili seçilmiştir.

Devlet-Bahçeli-kimdir-eşi-var-mı-biyografisi
Devlet-Bahçeli-kimdir-eşi-var-mı-biyografisi

Siyasi kariyerine adım atmadan önce Türkiye ve Dünya Ekonomisi, Türk Tarihi ve Dış Politika konularıyla ilgilenen Devlet Bahçeli Alparslan Türkeş’in vefatının ardından parti liderliğine getirilmiştir. Göreve geldikten sonra 2002 yılında yapılan seçimlerde barajın altında kalarak istifa eden Devlet Bahçeli 2003 yılında yapılan kongre ile tekrar genel başkanlığa seçilmiştir.