Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Dilara Gönder Kimdir?

0 1.741

Almanya’ nın Herrenberg şehrinde 17 Haziran 1983 tarihinde dünyaya gelen Dilara Gönder, ebeveynlerinin iş hayatlarından dolayı 7 yaşına kadar Almanya’ da büyüdü. Gönder, daha sonra ise İzmir’ e geldi ve ilkokul eğitimini İzmir’ de aldı. Bornova Anadolu Lisesi’ nden mezun olduktan sonra, çocukluk yıllarında ilgilenmeye başladığı alana yani televizyonculuğa yöneldi ve Yeditepe Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde lisans eğitimi aldı.

İş Hayatı:

Üniversitede yer aldığı projelerle başarılı bir kariyer yapacağının sinyallerini veren Gönder, 2007 yılında yani mezuniyetin ertesinde Aydın Doğan Vakfı’ nın düzenlediği yarışmaya “DinleBul” adını verdiği programıyla katıldı ve birincilik elde etti. Genç yaşta kazandığı bu yarışma Gönder’ e birçok yeni fırsatın kapısını açtı. Aynı yıl içerisinde FB TV’ de sunuculuk yapan Dilara Gönder, daha sonra dönemin en popüler spor kanalı olan Lig TV’ ye transfer oldu. Lig TV’ deki yayın döneminde adından bir hayli söz ettiren Gönder’ in, kariyerinin altın yıllarını Lig TV’ de geçirdiğini söylemek yanlış bir ifade olmayacaktır. Lig TV’ nin ardından TRT Spor’ a geçen ve Formula ile ilgili spor programının sunuculuğunu yapan Gönder, son olarak NTV Spor’ da çalıştı.

NTV Spor’ dan sonra ise spor sunuculuğuna ara verdi fakat kameraların karşısında olmaya devam etti. 2014 yılından Kanal D’ de yayınlanan “Ne Diyosun” dizisiyle oyunculuk kariyerine başlayan Gönder, bu dizide canlandırdığı Cansu rolü ile büyük beğeni topladı. Oyuncu olarak kameraların karşısına geçtiği ikinci projesi ise Star TV’ de yayınlanan “Sil Baştan” oldu. Son olarak TRT 1’ de bir sezon yayınlanan “Baba Candır” dizisinde rol aldı. Bir süre ekranlara ara veren Gönder, TV 8’ de yayınlanan Box’ un Yıldızları programıyla birlikte ekranlara geri döndü. Acun Ilıcalı ile 29 Eylül 2017’ de anlaştığını duyuran Gönder, programda Adem Kılıççı ve Bilgehan Demir ile birlikte sunucu olarak görev alıyor.

Dilara Gönder’ in özel hayatında sakin bir yaşantıyı tercih ettiği basına yansıyan bilgiler arasında. Buna ek olarak keman, resim ve masatenisi ile ilgilenen Gönder, oldukça iyi düzeyde İngilizce ve Almanca konuşabiliyor. 26 Aralık 2016 tarihinde Selim Yalın ile Slovenya’ da evlenen Dilara Gönder, iş hayatındaki başarısını evliliğinde de sürdürüyor.