Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Dilay Korkmaz Kimdir?

0 5.690

Son zamanlarda Star’da yayınlanan Star Life programının başarılı sunucusu olarak karşımıza çıkan Dilay Korkmaz, 2010 Miss Turkey yarışmasında 4. Olmuştur. Güzellik yarışmasından sonra bir çok programda yaptığı sunuculuklarla tanıdığımız Dilay Korkmaz, 20 Haziran 1990 senesinde dünyaya gelmiştir. Miss Turkey 2010 yarışmasına katılmak için İstanbul’a gelen güzel sunucu, gözlerini dünyaya Ankara’da açmıştır. 1.82 boyunda olan güzelin vücut ölçüleri de 95/69/97 olarak ölçülmüştür.

Dilay Korkmaz Miss Turkey’e Nasıl Katıldı ?

2010 yılında Miss Turkey’in ülkeye kazandırdığı güzellerin başında gelen Dilay Korkmaz, yarışmaya nasıl katıldığı hakkında bir soruya “ Arkadaşlarım yıllardır bana bu yarışmaya katılmam için ısrar ediyorlardı. Ben de bir gün Miss Turkey’in reklamlarını gördüm ve başvurdum” şeklinde cevap vermiştir.

Dilay Korkmaz’ın Eğitim Hayatı

Ankara’da dünyaya gelen ve orada büyüyen güzel sunucunun eğitim hayatıyla ilgili elimizde çok net bilgiler yok. Dilay Korkmaz’ın ilk okulu ve lise yıllarını nerede geçirdiğine dair net bilgi olmamakla beraber güzel sunucunun bir söyleşisinde Gazi Üniversitesinde Muhasebe Bölümünde okuduğunu söylemiştir. Aynı söyleşide kendisine sorulan hayaliniz nedir sorularına ise “ Ben spiker olmak istiyorum.” demiştir. Ayrıca spikerlik üzerine dersler aldığını ve kurslara gittiğini söyleyen Dilay Korkmaz, “ Bir gün beni spiker olarak göreceksiniz. ” demiştir.

Eğitim hayatında ise Müjdat Gezen sanat merkezinde Mehpare Çelikten diksiyon eğitimi almıştır. İlerleyen dönemlerde Başkent İletişimde sunucu ve spikerlik eğitimlerini tamamlamıştır.

Dilay Korkmaz’ın Kariyeri

En son Gazi Üniversitesi Muhasebe Bölümü’nü okuduğu bilinen güzel sunucuyu öncelikle Acun Medya’da haftanın beş günü moderatörlüğünü yaptığı Survivor İnce Hesaplar programını sunmuştur. 2011 – 2012  senesinde Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu O Ses Türkiye adlı yarışmanın “ Sarı Oda” kısmında görmüştük. Sarı oda denilen yerde yarışacak yarışmacılarla röportaj yapmıştır. Güzel sunucuyu daha sonra 2017 senesinde Star Tv’nin yayınladığı Star Life magazin programında sunucu olarak izlemekteyiz.

Ayrıca 2010 senesinde Miss Turkey’e katılıp 4. olarak Türkiye’nin güzelleri arasına giren Dilay Korkmaz, 2010 senesinde Çin’de düzenlenen Miss İnternational yarışmasınde 80 ülke arasından ilk 15’e girme başarısı göstermiştir.

2017 yılında çekimleri başlayan “Karımı Gördünüz mü?” filminde rol almıştır.

Dilay Korkmaz’ın Vücut Ölçüleri Nedir ?

2010 senesinde Türkiye güzelinin seçildiği Miss Turkey 2010 yarışmasında güzelliğiyle konuşulan Dilay Korkmaz’ın vücut ölçüleri yarışmaya katıldığı sene 95/69/97 dir.

Dilay Korkmaz’ın Ailesi Hakkında

Dilay Korkmaz’ın annesi Arnavut, babası ise Ankaralı’dır. 19 yaşında Dilara Korkmaz adında bir kız kardeşi bulunmaktadır.

Dilay Korkmaz Nerelidir ?

2017 yılında şuan Star Life magazin programının sunuculuğunu üstlenen Türkiye güzeli Dilay Korkmaz, Ankara şehrinde doğmuştur. Dilay Korkmaz’ın annesinin Yugoslav göçmeni, babasının ise Ankara’nın Bala ilçesinden olduğu biliniyor

Dilay Korkmaz Kaç Yaşındadır ?

1990 senesinin 20 Haziran’ında doğan güzel sunucu şuan 27 yaşında genç bir kadındır.

Dilay Korkmaz’ın Burcu Nedir ?

Dilay Korkmaz, 20 Haziran Çarşamba günü dünyaya gelmiştir. Burcu İkizlerdir.

Dilay Korkmaz’ın Boyu Kaçtır?

Güzelliğiyle kendinden söz ettirmeyi başaran Dilay Korkmaz’ın boyu 1.82 cmdir.

Dilay Korkmaz’ın Hobileri Nelerdir?

Türkiye güzeli yıllardır profesyonel olarak ata binmektedir.

Dilay Korkmaz’ın Sevgilisi Var Mı ?

Star Life’ın güzel sunucusu kendini işine vermiş durumdadır. Şuan güncel olarak bir sevgilisi bulunmayan Türkiye güzeli düzgün ve derin bir ilişki yaşamak istediğini belirtiyor.