Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Dodan kimdir? Aslen nereli yaşı kaçtır?

Dodan-kimdir
0 217

O Ses Türkiye yarışmasında yer alan Dodan kimdir? Başarılı şarkıcı Dodan aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır? İşte sesiyle herkesi etkilemeyi başaran Dodan’ın biyografisi ve hayatı

DODAN KİMDİR?

1979 senesinde dünyaya gelen Dodan aslen Muşludur. İstanbul’da hayatını sürdüren Dodan asıl kökeni kürttür.

Bir dönem İzmir’de yaşayan Dondan burada müzik hayatına kopmamış ve 1997 senesinde Murat Öztürk ile Dodan Project adında müzik grubu kurmuştur. Müzik hayatına daha çok yaşlarda başlayan Dodan güçlü sesiyle büyük hayran kitlesi oluşturmuştur.

Dodan isminin anlamı ne demek?

Dodan isminin iki anlamı vardır. İlk anlamı kırmızı renkli zehirli büyük arı demektir. Dodan isminin ikinci anlamı ise şişman göbeklidir. Dodan kürtçe kökenli bir isimdir.

Oses-Türkiye-Dodan-kimdir-aslen-nereli
Oses-Türkiye-Dodan-kimdir-aslen-nereli

İlk olarak “Haydar Haydar” şarkısını seslendirerek piyasaya çıkmıştır.

Son olarak TV 8 ekranlarında yayınlanan ve juri üyeliğini Sibel Can, Murat Boz, Hadise, Gökhan Hakan kardeşlerin yaptığı sunuculuğunu ise Acun Ilıcalı‘nın yaptığı O Ses Türkiye yarışması ile gündeme gelmiştir.

O Ses Türkiye‘deki her performansında büyüleyici sesiyle dinleyenleri kendine hayran bırakmış ve 19 Mart 2017 tarihinde yayınlanan büyük finalde yer almıştır. 6 yıldır programda şampiyonluk elde edemeyen Hadise’ye bu duyguyu yaşatmıştır. 2017 yılında düzenlenen O Ses Türkiye şarkı yarışmasına arkadaşları tarafından kaydettirilen yarışmacı Dodan, final turuna kadar gelme ve şampiyon olma başarısını elde etmiştir.

O Ses Türkiye Dodan hakkında yeni bilgiler yer aldıkça sayfamız güncellenecektir. Hakkında çok fazla bilgi yer almadığı için biyografisi kısadır.