Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Ebru Gürsoy Kimdir?

0 601

Özellikle sporseverler tarafından oldukça sevilen ve tanınan ünlü sunucu Ebru Gürsoy, 1980 yılının 20 Ocak’ında gözlerini İstanbul’ da dünyaya açtı. Anne tarafı Bulgar göçmeni, baba tarafı ise Kırım Tatarı’ dır.  Eğitim hayatına İstanbul Kültür Koleji’nde başlayan Gürsoy, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo, TV ve Sinema eğitimi aldıktan sonra eğitim hayatını noktaladı.

Ebru Gürsoy, ekranlara ilk adımını Uğur Dündar’ ın operatörlüğünü yaptığı Kanal D’ de yayınlanan Arena programında  1999 ve 2002 yılları arasında staj yaparak attı. Takip eden dönemlerde ise spor haberleri sunuculuğu, oyunculuk, spikerlik ve dergi yazarlığı gibi faaliyetlerle uğraşarak kariyerine devam etmiştir. 2012 yılı Ebru Gürsoy için deyim yerindeyse altın yıl oldu. 2010-2013 yılları arasında LigTv kanalında haber spikerliği yapan Gürsoy, 2012 yılında “En İyi Kadın Spor Spikeri” ödülüne layık görülmüştür. Takip eden dönemde Gezi Parkı Olayları esnasında söylemleri, takındığı siyasi tutum ve kanal politikalarına ters düşen açıklamaları nedeniyle 6 ay gibi bir süre işsiz kaldı. Daha sonra ise  fanatik olarak desteklediği Galatasaray’ ın resmi televizyon kanalı olan GS TV ile anlaştı. Anlaşma üzerine verdiği demeçte ise Gürsoy, “Gönül verdiğim takıma geri döndüm.” ifadelerine yer vererek koyu bir Galatasaray taraftarı olduğunun altını tekrar çizdi.

Çocukluktan beri kameralara ilgisi oldu ve ilkokulda tiyatro gibi faaliyetlerde yer aldı. Babasının reklamcı olması aracılığıyla televizyonla tanışan Gürsoy, küçük yaşta reklam filmlerinde rol almaya başladı.

Özel Yaşamında Ebru Gürsoy

Kameraların önünde olduğu gibi özel yaşamında da oldukça renkli bir kişilik olan Ebru Gürsoy’ un hobilerini şu şekilde sıralayabiliriz: Fotoğraf çekmek, seyahat etmek, araştırmak, keşfetmek, yemek yapmak, dostlarıyla muhabbet etmek. Burada seyahat etmek ve keşfetmek kısımlarına ayrı bir parantez açmak gerekir. Öyle ki Ebru Gürsoy; “Eğer kameraların önünde yer almasaydım, gezgin olurdum.” açıklamalarında bulundu. Kültürel ve kişisel gelişimine bir hayli önem veren  Gürsoy, İngilizce ve İtalyanca olmak üzere iki yabancı dil biliyor. Spikerlik ve sunuculuk eğitimini aldıktan sonra da çeşitli projelerde yer alması bu durumun en net göstergelerinden biridir.

Ebru Gürsoy’ un herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. İşkolik bir kadın olmasının ve kariyerini aşk hayatından daha ön planda tutmasının bu durumda etkisi vardır.