Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Elçin Bulut Kimdir?

Elçin Bulut
0 623

1981 yılında Denizli’de dünyaya gelen Elçin Bulut anne babasının öğretmen olması nedeni ile birçok yeri gezmiş ve özellikle bu sayede Ege’yi güzelce tanıma fırsatı elde etmiştir. 2 kardeş olan sanatçı evin büyük çocuğudur. Öğretim hayatının ilk, orta ve lise bölümünü Ege’de bitiren güzel sanatçı, 1998 yılında Hacettepe Üniversitesini kazanarak burada İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü başarı ile bitirmiştir. Müzik hayatına başlamasında en büyük etmen olan ve onu müziğe yönlendiren şey, üniversitenin Türk Halk Müziği korosunda solist ve korist olarak görev alması olmuştur.

Atatürk’ün sevdiği şarkıları düzenlemiştir

Okulu bitince kendisini müzik alanında geliştirmek için arayış içine giren Elçin Bulut Ankara’lı bağlama gruplarından olan Grup Ilgın Trio’da solistlik yapmış ve buradan başlayan sahne hayatına, çeşitli üniversitelerde verdiği konserler ile tek başına devam etti. Okulu bitince Ankara’nın en saygın okullarından olan Karaca okullarında İngilizce öğretmenliği yaptı. Son olarak Zülfü Livaneli’nin yapmış olduğu “ Veda “ isimli eserde emek harcamış ve Livaneli tarafından, Albüm çıkartılmasına yardımcı olan biridir. Albümünün en sevilen ve çıkış şarkısı olan “ Egeye sevdalandık “ parçası, Livaneli tarafından sanatçıya verilmiştir. Profesyonel müzik hayatında Zülfü Livaneli ile birlikte birçok eserde emek harcamıştır. Özellikle Atatürk’ün sevdiği şarkıların düzenlenmesinde güzel sesi ile dikkat çekmeyi başarmıştır.

Elçin Bulut’un Başarılı Hayatı

Hem tecrübeli bir İngilizce öğretmeni, hem başarılı bir sanatçı hem de yetenekli bir oyuncu olarak karşımıza çıkmaktadır. En çok beğeni alan şarkısı bir fırtına tuttu bizi, yeni cami avlusunda ve manastır türküleridir. Zülfü Livaneli’nin başarılı bir şekilde vokalliğini yapması, Livaneli’nin dikkatini çekmiş ve ilerde güzel yerlerde olacağına inandığı için yardımcı olmak zorunluluğunu kendisinde hissetmiştir. İnsanın yüreğinin bam teline adeta dokunan Elçin Bulut buğulu bir ses tınısına sahiptir.

Ege’nin zengin müzik kültürü, antik çağlardan bu yana kadar ulaşan müzik türlerinden seçim yapmıştır. Denizlili birine belki de en yakışan müzik tercihi olmuştur. Sempatik bir kişiliğe ve nezakete sahip oluşu, sanatçının kısa sürede sevilmesini sağladı. Önümüzdeki günlerde kendisini sıkça duyacağımızı şimdiden seziyoruz.

Sanatçı’nın Seslendirdiği Şarkılardan Bazıları