Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Esin Gündoğdu kimdir? Boyu ve kilosu kaçtır?

Esin-Gündoğdu-kimdir.jpg
0 1.137

Show TV Yeni Gelin Türkmen karakteri kimdir? Başarılı dizi oyuncusu Esin Gündoğdu aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? Özellikle hayranları tarafından büyük merak konusu olan Esin Gündoğdu kilosu kaçtır? İşte Yeni Gelin diziside Türkmen’i oynayan Gündoğdu’nun biyografisi

ESİN GÜNDOĞDU KİMDİR?

06 Temmuz 1977 senesinde dünyaya gelen Esin Gündoğdu aslen Ankaralıdır. Eğitimini “Tiyatro oyunculuğu” olarak alan Gündoğdu bir çok dizide rol almış ve doğal kişiliği ile herkesin beğenisi kazanmıştır.

Esin Gündoğdu kilosu 130, boyu ise 1.68’dir. Kahverengi gözlere sahip olan Gündoğdu dizilerin aranan yüzleri arasındadır. Kilosunu ise günlük yaşamında asla sorun etmemiştir.

Esin-Gündoğdu-aslen-nereli-boy-biyografisi-yaşı
Esin-Gündoğdu-aslen-nereli-boy-biyografisi-yaşı

Oyunculuk kariyerine 2004 yılında yapımcılığını Sinan Çetin‘in yaptığı, senaryosunu Gülse Birsel’in hazırladığı oyuncu kadrosunda Gazanfer Özcan, Hümeyra, Müşfik Kenter, Gönül Ülkü, Ata Demirer, Gülse Birsel gibi oyuncuların yer aldığı ATV ekranlarında yayınlanan “Avrupa Yakası” dizisinde başlamıştır.

İşte Esin Gündoğdu’nun sırasıyla yer aldığı projeler

– 2004 yılında Avrupa Yakası dizisinde oynamıştır
– 2007 yılında Olacak O Kadar programında oynamıştır
– 2008 yılında Recep İvedik 2 filminde oynamıştır
– 2013 yılında Sürgün filminde oynamıştır
– 2014 yılında Yedikule Hayat Yokuşu dizisinde oynamıştır
– 2015 yılında Aşk Yeniden dizisinde oynamıştır
– 2015 yılında Zilin Sesi dizisinde oynamıştır
– 2016 yılında Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde oynamıştır
– 2016 yılında Vezir Parmağı filminde oynamıştır.

Esin Gündoğdu son olarka 2017 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan ve oyuncu kadrosunda Sema Keçik, Renan Bilek, Lale Başar, Zeynep Kankonde, Dağhan Külgeç, Mustafa Avkıran‘ın yer aldığı “Yeni Gelin” dizisinde Türkmen karakterini oynamaktadır. Dizide Konakta Kalender Ağa’dan sonra en çok sözü geçen isimdir. O Kalender, konağın başıysa Türkmen boynudur.