Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Ethem Özışık Kimdir?

Ethem Özışık
0 2.970

22 Kasım 1977 yılında İstanbul’da doğan Ethem Özışık ünlü dizi ve senaryo yazarıdır. 2012 senaristlik yaptığı Sudan Bıkmış Balıklar yerli gençlik dizisidir. Ezgi Eyüboğlu ve Burak Sağyaşar’ın başrollerinde olduğu bu dizi Stat TV de yayınlanmaya başlasa da 2 aya yakın bir süre sonra reyting almaması sebebiyle yayından kaldırılmıştır.

2013 yılında yayın hayatına bir filmle davam eden Ethem Özışık Arkadaşım Max’in senaristliğini üstlenmiştir. Bu filmde köpeği Max ile beraber yaşayan zeytinyağı fabrikasının sahibi olan Aliye Hanım’ı ve onu kandırmaya çalışan yeğeni Burhan’ın hikâyesini anlatmaktadır. Daha sonra yine aynı yılda Sana Bir Sır Vereceğim adlı fantastik, aile ve gençlik türünde olan dizinin de senaristliğine soyunmuştur. Bu dizi İspanyol yapımı Los Protegidos adlı dizinin uyarlanmış halidir. Sana Bir Sır Vereceğim Türkiye’nin ilk fantastik drama dizisidir. Fakat reytinglerin düşmesi sebebiyle 1 yıl olmadan TV den kaldırılmıştır. Daha sonra 2015 yılında Ethem Özışık milyonları televizyona kitleyen bir dizinin senaristi olarak tekrar karşımıza çıkıyor. Poyraz Karayel isimli bu dizide başrollerde İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar paylaşmıştır.

Dizinin ismi ana karakterin isminden gelmektedir. Karısında boşanmış olan ve polislikten yapılan iftiralar sonucu atılan Poyraz Karayel’in hayatını anlatmaktadır. 3 sezon toplam 82 bölüm sonunda 2017 yılında final yaparak televizyona veda etmiştir. Ethem Özışık bu dizi sayesinde Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2015 En İyi Senaryo Ödülü’ne layık görülmüştür.

Söz dizisinin senaristi: Ethem Özışık

Yine aynı yıl Star TV’de yayınlanan Söz dizisinin senaristliğini yapmaya başlamıştır. Başrollerinde Tolga Sarıtaş, Aybüke Pusat, Nihat Altınkaya, Çağan Atakan ve Meriç Aral oynamaktadır. Dizi Özel Kuvvet Timi’nin yaşadıklarını konu almaktadır. Kıdemli Üsteğmen Yavuz Karasu’nun İstanbul’da ortaya çıkan terör saldırısı yüzünden yüzlerce insanın hayatını kaybetmesi sonucu Türkiye’de büyük bir öfkeye yol açması sonucu hayatındaki yaşanan olayları anlatmaktadır. Dizi için öncesinde oyunculara Çatalca’da zorlu bir eğitim verilmiştir. Ayrıca dizide gerçek Skorsky helikopter kullanılarak bir ilke imza atılmıştır. Hala yayınlanmaya devam eden dizi 12 bölümlük ilk sezonuyla televizyona kısa bir ara vermiştir.