Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Eylem Şenkal Kimdir? Nerelidir?

0 4

Eylem Şenkal’ ın Çocukluk, Eğitim ve İş Hayatı

Güzel fiziğiyle dikkat çeken Zeynep Eylem Şenkal, 7 Haziran 1977 tarihinde İstanbul’ da dünyaya gözlerini açtı. Aslen Erzincanlı olan Eylem Şenkal, 1982 yılından Bağlar İlkokulun’ da eğitim hayatına ilk adımı attı. Fakat babasının yaptığı işten dolayı sürekli olarak şehir ve dolayısıyla okul değiştirmek zorunda kalması Şenkal’ ın içine kapanan ve arkadaş canlısı olmayan bir çocuk olarak yetişmesine sebep oldu. Çocukluk yıllarında yaşadığı travmayı profesyonel yardım alarak atlatan Şenkal, lise yıllarında voleybol oynamaya başladı. Kadir Has Lisesi Voleybol takımıyla bölge birinciliği kazandı ve lise eğitimden sonra lisans eğitimine devam etmedi. Başarılı bir voleybol oyuncusu olan Şenkal, Fenerbahçe ve Yeşilyurt’ da profesyonel olarak voleybol oynadığı sırada sakatlandı ve voleybolu bırakmak zorunda kaldı. Sporu bırakmasına karşın spora olan ilgisi azalmayan Şenkal, ilerleyen yıllarda spor sunuculuğu da yaptı.

Yeni Maceralar

Yaşıtları ile kıyaslandığında fiziksel özellikleriyle bir hayli dikkat çeken Şenkal, bu yeteneğinin keşfedilmesi üzerine 1996 yılında Best Model yarışmasının Türkiye ayağına davet edildi. Yarışmada birincilik elde eden Şenkal, takip eden yılda dünya genelinde düzenlenen Best Model yarışmasında da birincilik kazandı. Ünlü modacıların takip ettiği bu yarışmada dikkatleri üzerine çekmesi Eylem Şenkal’ ın deyim yerindeyse hayatında kırılma noktası oldu. Aldığı iş teklifleri üzerine 2000 yılına kadar Fransa, Amerika ve İtalya başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde defilelere katılarak boy gösterdi. Bunun yanında moda ve kadın dergilerinde de yer alan Şenkal, “Yılın En İyi Mankeni” kategorisinde halk tarafından yapılan oylamaların sonucu olarak ikinciliğe layık görüldü. Mankenlik yaptığı dönemde lisans eğitimini de devam ettiren Şenkal, Marmara Üniversitesi Spor Akademisi bölümünü bitirdi.

Sunuculuk ve Oyunculuk Bir Arada

Eylem Şenkal, 2005-2008 yılları arasında Formula 1 dalında dünyayı dolaşarak bilgilendirici programlar yaptı. Takip eden dönemde birçok TV programında, sinema ve dizi filminde rol alan Şenkal, “Olmaz Böyle Şey” isimli programla seyircinin beğenisini bir hayli kazandı ve önemli bir izleyici kitlesi elde etti. 2008 yılında beyaz perdede bir hayli ses getiren “Kadri’ nin Götürdüğü Yere Git” filminde Şafak Sezer ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi önemli isimlerle çalışma fırsatı elde etti ve kariyerinin zirvesine bu film ile çıktı. Eylem Şenkal, ilerleyen yıllardan birçok önemli projede yer aldı ve adından sık sık bahsettirdi.