Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Feride Hilal Akın Kimdir?

1 9.844

Show TV Yeni Gelin Şirin karakteri Feride Hilal Akın kimdir? Doğal güzelliği ile dikkat çeken oyuncu ve şarkıcı aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır? İşte ekranların yeni yüzü Şirin yani Feride Hilal Akın’in biyografisi.

Feride Hilal Akın, sosyal medya fenomeni olarak ün kazanmıştır. Sosyal medya üzerinden yayınladığı müzik videoları ile dikkat çeken ve takdir toplayan genç şarkıcı, 8 Mart 1996 yılında dünyaya gelmiştir. Yayınladığı müzik videolarında Türk Pop Müziğinin duayen sanatçıları tarafından seslendirilmiş şarkıları yeniden kendine has bir tarz ile yorumlamıştır. Bu müzik videoları sosyal medya üzerinde beğeni alınca sanatçının takipçi sayısı hızla artarak fenomen haline gelmiştir. Güzel sanatçı sadece sesiyle değil oyunculuğuyla da tanınmayı hedeflemiştir. Sanatçının rol aldığı ilk dizi olan Show Tv de yayınlanan Yeni Gelin dizisidir.  Feride Hilal Akın’ın bu diziden oyunculuk teklifi alması da özgün sesiyle müzikte kazandığı ün sayesinde olmuştur, Yeni Gelin dizisinin jenerik müziğini söylemek için stüdyodayken dizinin hem yönetmeni hem de yazarı Ersoy Güler’le tanışması diziye dahil olmasını sağlamıştır. Dizide Şirin karakterini canlandırmaktadır. Partneri Onur Baytan’la diziden öncede çok yakın iki arkadaşlardır.

Feride Hilal Akın
Yeni Gelin dizi Şirin karakteri

Feride Hilal Akın’ın Hayatı

Feride Hilal Akın, 1996 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Fakat hayatının büyük bölümü Ankara’da geçmiştir, fenomen sanatçı lise eğitimini de başkentte bitirmiştir. Küçük yaşlarda müziği hayatının merkezine koyan Feride Hilal Akın, ilk sahne deneyimini 17 yaşında yaşamıştır. Ünlü sanatçı ilgilendiği ve keyif aldığı müzikleri bir röportaj sırasında belirtmiş, alternatif  enstrümantal, etnik, elektronik ve film müziklerinden etkilendiğini söylemiştir.

Feride Hilal Akın’ın Etkilendiği Sanatçılar Nedir?

Sevilen oyuncu birçok sanatçıdan etkilenmiştir. Örneğin; Adele, Rihanna, Amy Winehouse, Şebnem Ferah, Sezen Aksu ve Sıla hem şarkı yazarı hem solist olarak çok sevdiği ve keyif aldığı isimler arasındadır. Oyuncu olarak özellikle Serenay Sarıkaya’yı çok beğendiğini dile getirmiştir.

Feride Hilal Akın Nerelidir?

Son zamanlarda Enbe Orkestrasıyla söylediği “ Bilir Mi?” şarkısıyla ünlelen Akın, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Doğal güzelliğiyle insanları etkileyen güzel şarkıcı halen İstanbul’da yaşamaktadır.

Feride Hilal Akın Kaç Yaşındadır?

Sosyal medyada takipçi sayısını hızla arttıran fenomen oyuncu 18 Haziran 1992 yılında doğmuştur. Güzel oyuncu şu an 25 yaşındadır.

Feride Hilal Akın’ın Burcu Nedir?

Feride Hilal Akın tam bir Balık burcudur.

Feride Hilal Akın’ın Boyu Kaçtır?

Güzel sesiyle ve son zamanlarda Yeni Gelin dizisinde oyunculuğuyla tanınan Feride Hilal Akın 1.68 m boyundadır.

Feride Hilal Akın’ın Sevgilisi Var mıdır?

Oyunculuğuyla ve yayınladığı cover müzik videolarıyla sevilen sanatçının sevgilisi bulunmamaktadır. Aşk hayatı hakkında bilgi vermekten kaçınmaktadır.

Derlediğimiz Fotoğrafları