Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Ferudun Özdemir Kimdir?

Ferudun Özdemir
0 8.126

Ferudun Özdemir, sosyal medya vasıtasıyla tanınan geçmişten şu ana kadar birçok alanda çalışmış ve Twitter sayesinde milyonlar tarafından tanınmıştır. 9 kardeşten biri olan Ferudun Özdemir İmam Hatip Lisesi mezunudur. Daha sonra ayakkabı fabrikasında tezgâhtarlık ve ustalık yapmıştır. Bir süre sonra gazetede reklam ve halkla ilişkiler bölümünde çalışmaya başlamıştır.

Yaşı daha 19’ken radyoda reklam ve halkla ilişkiler müdürlüğüne yükselmiştir. Sonrasında ezgi müzikleri içerikli albüm çıkarmıştır. Yıl 2000’i gösterdiğinde “Web Tasarım Rehberi” adında kitap çıkardı sonradan da TV sunuculuğu ve yapımcılığa soyunana Ferudun Özdemir TRT Spor ’da Ralli Günlüğü programının yapımcılığını da  yapmıştır. Beyaz TV’de 2013’te yayınlanan Sosyal Gündem programını hazırlayıp sunmuştur.

Türkiye’de ilk internet yardım sitesinin sahibidir. Bu site interneti tam olarak anlamayan ve merak edenlere nasıl kullanacağını anlatan bir site olup Türkiye’deki en çok ziyaret edilen ilk 10 site içerisine girdi. Facebook, ICQ ayrıca Messenger da aktif olarak rol almıştır. Twitter çıktıktan sonra bu sosyal ağ üzerinde aktifliğini yoğunlaştırmıştır. Ferudun Özdemir ayrıca liderliğini yaptığı #EKİP adında Twitter’da bulunan oluşumun kurucusudur.

Ferudun Özdemir’in Yayınlanmış Kitapları Ve Kitapların Kısaca İçerikleri

  1. Tankları Durduran Ebabiller: 15 Temmuz 2016 akşamında Türkiye’de yaşanan olayları anlatmıştır.
  2. Gülnihal: bu kitapta bir şarkının sözlerinden yola çıkan Murat adındaki kahramanımız İstanbul ve Eyüp sultan semti hakkında bilinmeyenleri keşfedip Gülnihal’in aşk hayatına ışık tutmasını anlatıyor.
  3. Allah De Kalbim: Kitapta gerçek hakiki dostun Allah olduğunu ve Allah inancını anlatmıştır
  4. Allah Var Problem Yok! : Allah’ a olan güvenin her şeye yeteceğini onun dışındaki her şeyin geçici olduğunu anlattığı bu kitapta dini konuları işlemiştir.
  5. Bu Da Geçer Ya Hu: Sıkıntılarımızda tek sığınma kapısının Allah kapısı olduğunu anlatan yazarımız bu kitapla dertlerimizin çaresini bulmamız için ışık tutmuştur.
  6. Allah Büyük: Bu kitabında da Allah’a sığınmanın önemini ve sığınanların eli boş dönmeyeceğinin delillerini göstermiştir.
  7. Payıma Yalnızlık Düştü: Yazarın romantik ve hüzün ağırlıklı şiirlerinin bulunduğu kitaptır.
  8. Web Tasarım Rehberi: Web tasarımına yeni başlayacaklar için eğitim rehberliği amacıyla yazılmış kitaptır.