Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Furkan Andıç Kimdir?

0 1.003

Furkan Andıç, 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ukrayna’da Ekonomi bölümüne başladı ancak diploma denkliği sebebiyle yarıda bırakmak zorunda kaldı. Burada Rusça öğrendi.

Ukrayna’dan Türkiye’ye dönen Andıç, Bilgi Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümüne başladı. Daha sonra sporcu olması sebebiyle burayı da bırakarak Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümüne yatay geçiş ile geçti.

Amatör olarak basketbol ile uğraştı. Oyunculuk hayatına otellerde animasyon ekiplerinde küçük performanslar ile başladı. Daha sonrasında reklam filmleri ile tanınmaya başladı.

Rol Aldığı Diziler

Şu dizilerde rol aldı: Kolej Günlüğü, Umutsuz Ev Kadınları, Adını Feriha Koydum: Emir’in Yolu, Yağmurdan Kaçarken ve Aşk Ekmek Hayaller, Kaçak Gelinler, Kırgın Çiçekler, Tatlı İntikam.

Andıç, son olarak KanalD ekranlarında yayınlanan Meryem dizisinde başrol olarak oynuyor. Oyuncunun karakterinin adı Savaş Surgun.

Savaş Surgun karakteri dizide zengin bir aile olan Surgun ailesinin tek mirasçısı. İyi bir insan ancak sevgilisinin trafik kazasında bebeği ile birlikte hayatını kaybetmesi üzerine intikam peşinde koşuyor.

Yakışıklı oyuncunun bu dizideki rol arkadaşı Ayça Ayşin Turan olacak.