Kimdir O - Aslen Nereli - Biyografiler - Kaç Yaşında

Gökçe Akyıldız Özyurt Kimdir?

0 1.028

Oyunculuk kariyerine 2002 yılında Bir Tutam Baharat adlı filmle başlayan Gökçe Akyıldız Özyurt, 30 Ekim 1992 tarihinde Sinop’ta dünya ya gözlerini açmıştır. Genç oyuncu, dört çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğudur. Ablası öğretmen, ağabeyi evli, diğer kız kardeşi de kendisi gibi oyuncudur. Babası esnaf, annesi ise ev hanımıdır. Gökçe Akyıldız, daha 3 yaşındayken oyuncunun ailesi İstanbul’a taşındı. 10 yaşında başladığı oyunculuk kariyerinde 15 yılda birçok dizide oynadı. Oynadığı ilk diziler Sırlar Dünyası, Sır Kapısı, Büyük Buluşma ve Beşinci Boyut gibi dini dizilerdir. Bu dizilerde çocuk karakterlerini canlandıran Gökçe Akyıldız, performansı ile öne çıktı. 2017 yılına kadar birçok dizide oynayan Akyıldız, şuan Kırgın Çiçekler adlı dizide rol almaktadır.

Gökçe Akyıldız Hangi Okullardan Mezun Oldu?

10 yaşında başladığı oyunculuk kariyerinde 15 yılı dolduran genç oyuncu Gökçe Akyıldız, lise eğitimini Sultan Gazi Lisesinde tamamladıktan sonra üniversite için Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümüne kayıt oldu. Güzel oyuncu halen eğitimine devam etmektedir. Oyunculuğa çocuklukta başladığı için birçok tiyatrocunun elinde büyüyen güzel oyuncu, etkileyici oyunculuğuyla seyircinin gönlünü fethetmektedir.

Gökçe Akyıldız Hangi Dizilerde Rol Aldı?

2002 yılında Bir Tutam Baharat filminde canlandırdığı küçük bir karakter ile kameraların karşısına geçen Gökçe Akyıldız, Yine aynı yıl Samanyolu Tv nin Sırlar Dünyası ve Sır Kapısı adlı yapımlarında görev aldı. 2003 yılında ise Büyümüş de Küçülmüş dizisinde rol aldı. Bu dizide canlandırdığı karakter ile sempati kazanan güzel oyuncu, o dönem bütün çocuk rollerinden teklif aldı. 2003 yılında iki dizide oynayan Akyıldız, Çınaraltı dizisiyle de ekranlarda boy gösterdi. 2004 yılından itibaren 2 sene Samanyolu Tv nin iki beğenilen dizisinde rol aldı. Burada oynadığı Büyük Buluşma ve Beşinci Boyut dizileriyle ününü ikiye katladı. 2006 yılında Show Tv de yayınlanmaya başlayan Ezogelin dizisinde de oynayan genç oyuncu, sonraki yıl Parmaklıklar Ardında adlı dizide rol aldı. 2008 yılında Kodlama ve Oyun Bozan adlı iki diziyle seyirci karşısına çıktı. 2011 yılında 19 yaşına giren Gökçe Akyıldız, artık genç kız karakterini canlandırmaya başladı. Hayat Devam Ediyor adlı dizide genç bir kızı oynadı. 2012 yılında Kötü Yol, 2013’te ise Fatih Harbiye dizilerinde oynadı. Güzel oyuncu, halen 2015 yılında Atv de yayına giren İpek Karapınar ve Özgür Çevik gibi isimlerle başrolleri paylaştığı Kırgın Çiçekler dizisinde Songül karakterine hayat vermektedir.

Gökçe Akyıldız’ın Boyu ve Kilosu Kaçtır?

10 yaşında oyunculuğa başlayan genç oyuncunun boyu 1,64 m olmakla birlikte kilosu 55dir.

Gökçe Akyıldız’ın Saç ve Göz Rengi Nedir?

Başarılı oyuncunun saç rengi siyah iken gözlerinin rengi eladır.

Gökçe Akyıldız’ın Burcu Nedir?

30 Ekim 1992 tarihinde dünya ya gelen Gökçe Akyıldız, Akrep burcudur. Ayrıca güzel oyuncu şuan 25 yaşındadır.

Gökçe Akyıldız evli mi?

Güzelliği ve etkileyici oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çeken Gökçe Akyıldız, 2017 yılında Mustafa Özyurt ile evlenmiştir.

Fotoğrafları